Zamknij

Tych zachowań kobiety najbardziej nie lubią u mężczyzn. Jedno z nich w szczególności drażni płeć piękną

Anna Respondek
31.01.2018 13:13
Czego kobiety nie lubią w mężczyznach?
fot. Pexels

Lista "skarg" rozpoczyna się od oglądania się za innymi kobietami. 

To, że kobiety pochodzą z Wenus, a mężczyźni z Marsa wiadomo już od dawna. Te galaktyczne odległości zdecydowanie wpływają na różnice między płciami. Jednak choć nie zawsze się rozumiemy, nie potrafimy bez siebie żyć. Mimo wszystko istnieją pewne zachowania, które trudno wybaczyć płci przeciwnej. Czego zatem kobiety najbardziej nie lubią w mężczyznach i jaki typ osobowości jest najbardziej odpychający? Wbrew pozorom nie ma to nic wspólnego z ich aparycją czy grubością portfela. 

Zobacz także: Jakie kobiety nie podobają się mężczyznom?

Inne kobiety

Każdy związek przechodzi przez różne fazy, rozpoczyna się od zauroczenia, a jeśli wszystko dobrze funkcjonuje, uczucie to zamienia się w długoletnią miłość. Na początku relacji zazwyczaj jesteśmy wpatrzeni w drugą osobę, z czasem przyzwyczajamy się do niej, co niestety wpływa na nasze zachowanie. I tu zwracamy się głównie do panów. Co najbardziej denerwuje płeć piękną? Oczywiście oglądania się za innymi kobietami. Jeśli jesteś na randce ze swoją ukochaną, a bardziej interesuje cię dekolt kelnerki, wiedz, że nie budzisz szacunku ani u swojej partnerki, ani u ludzi, którzy obserwują twoje ostentacyjne zachowanie. 

Fotografia: Pexels

Niechlujstwo

Oczywiście nie chodzi tutaj o to, aby każdy mężczyzna regularnie chodził do kosmetyczki, na manicure i pedicure czy co miesiąc zmieniał fryzurę. Jednakże, tak jak kobiety starają się o to, aby być atrakcyjnymi, tak samo powinni wziąć to pod uwagę mężczyźni. Jaki błąd popełniają najczęściej? Nieświeże włosy, pogniecione ubrania, omijanie prysznica, jakby był największym wrogiem. Na takiego mężczyznę żadna kobieta o zdrowych zmysłach nie zwróci uwagi. 

Brak ambicji

Tego kobiety najbardziej nie lubią w mężczyznach. Brak ambicji przekłada się na każdą sferę życia, które z czasem staje się zupełnie nijakie. Nie chodzi tu jedynie o pracę i zdobywanie umiejętności, ale przede wszystkim o ciekawość świata. Jeśli nie podchodzi się ambicjonalnie do życia, każda relacja, codzienne funkcjonowanie, stają się bezbarwne i bezsensowne. Aby stworzyć z kimś związek, musimy być go ciekawi, inaczej bardzo szybko zauważymy, że jest niewarty uwagi. 

Skąpstwo

Nie chodzi tutaj o wydawanie wielkich sum na partnerki i zabieranie ich do pięciogwiazdkowych hoteli. Jednak nie ma nic gorszego, jeśli twój mężczyzna "oszczędza" na każdym kroku. Nie możecie wyjść do kawiarni, bo kawa tańsza jest w domu. Jeśli wyjdziecie zjeść coś na mieście, to koniecznie do najtańszego miejsca, najlepiej fast-foodu i to z określoną sumą, którą możecie wydać. No i oczywiście propozycja pokrycia części rachunku, choć na spotkanie zaprosił on. 

Fotografia: Pexels

Lenistwo

Każdy ma oczywiście prawo do gorszego dnia i poczucia, że nie może ruszyć nawet ręką. Problem pojawia się wtedy, kiedy taka sytuacja zdarza się codziennie. Lenistwo ogarnia mężczyznę po całości, a wtedy nie może nawet wyrzucić do kosza na pranie brudnych skarpetek. Nie interesuje go wspólny domowy budżet, a swoje frustracje wyładowuje na kobiecie. Czy to może być seksowne?

Brak dobrego wychowania

Oczywiście jesteśmy dalekie od generalizowania i mimo wszystko wielu mężczyzn wie, jak zachować się w stosunku do kobiety czy innych ludzi. Zdarzają się jednak i beznadziejne przypadki, które zdecydowanie nie mają pojęcia o dobrym wychowaniu, a choćby najmniejsze gesty, takie jak przepuszczenie w drzwiach starszej osoby, są im zupełnie obce. I nie chodzi tu jedynie o przysłowiowe "karki", czasem tacy panowie ukrywają się pod dobrze skrojonym garniturem. 

 

Zobacz także, jakim kobietom mężczyźni nie chcą się oświadczyć