Zamknij

Tych trzech rzeczy kobiety nigdy nie powinny robić zaraz po seksie. To może skończyć się źle

Anna Respondek
22.01.2018 15:57
Czego unikać po seksie?
fot. Pixabay

Wszystkie panie powinny o tym wiedzieć. 

Istnieje kilka rzeczy, których nie należy robić przed stosunkiem i zaraz po nim. Według naukowców, jeśli kobiety chcą utrzymać swoje strefy intymne w dobrym zdrowiu, powinny wystrzegać się po seksie przede wszystkim tych trzech rzeczy. 

Zobacz także: Te rzeczy nie mają znaczenia dla mężczyzn podczas seksu

Jak tłumaczy dziennikarzom magazynu "Women's Healt" ginekolog Leslie E. F. okolice intymne zaraz po seksie narażone są znacznie bardziej na różnego rodzaju infekcje. Wszystko to spowodowane jest otarciami powstałymi w trakcie stosunku. Czego zatem lepiej unikać zaraz po? 

ezgif.com-resize (11)

Nie należy stosować mydła

Jeśli zaraz po seksie potrzebujesz wziąć prysznic i nieco odświeżyć ciało pamiętaj o tym, żeby nie używać mydła. Nawet jeśli wydaje ci się, że to świetny pomysł, namydlenie okolic intymnych może w tym momencie wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Skóra po seksie staje się znacznie bardziej wrażliwa, a nieodpowiednie mydło może doprowadzić do powstania różnych reakcji alergicznych, między innymi poczucia wyschnięcia. 

Nie zapomnij skorzystać z toalety

Choć może się wydawać, że to nie jest takie ważne, ginekolodzy przypominają, że po stosunku warto udać się do toalety. Dlaczego to tak istotne dla zdrowia? Podczas seksu bakterie mogą z łatwością dostać się do pęcherza, a to w późniejszym czasie skutkować może różnymi infekcjami. Wystarczy do godziny po stosunku udać się do toalety i problem z głowy. 

Lepiej unikać kąpieli

Przyjemna kąpiel w gorącej wodzie może wydawać się świetnym pomysłem po sypialnianych aktywnościach. Niestety wygląda na to, że kobiety powinny jej unikać, gdyż okolice intymne są znacznie bardziej narażone na zainfekowanie bakteriami znajdującymi się na ciele człowieka. 

feet-2605664_1280

Jak wyglądają kobiety podczas orgazmu