Zamknij

Tych tematów lepiej unikać na pierwszej randce. Dlaczego? Mogą doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji

Anna Respondek
04.09.2017 12:40
Randka
fot. Pexels

Jak uniknąć krępującej sytuacji na randce? Omijaj te tematy.  

Pierwsza randka powinna być wyjątkowym wydarzeniem i sprawiać jedynie przyjemność. I choć często tak właśnie się dzieje, to czasem dochodzi do sytuacji, w których rozmowa zupełnie się nie klei, a uczestnicy spotkania czują jedynie skonsternowanie. 

Portal Sympatia.onet.pl postanowił przeprowadzić badanie "Single w Polsce", dzięki któremu wytypowano cztery tematy, których lepiej unikać w trakcie pierwszej randki. Według ankietowanych są one zbyt trudne i niebezpieczne, dlatego potrafią zniszczyć całą atmosferę. O czym lepiej nie rozmawiać? 

giphy-downsized

Byli partnerzy

Pierwszy temat, który według badanych jest najbardziej nieodpowiedni, dotyczy byłych związków i byłych partnerów. Oczywiście, ciekawość związana z tym aspektem zawsze się pojawia, ponieważ chcemy się dowiedzieć dlaczego ten ktoś nadal jest singlem, jednak w takim przypadku najlepiej udzielić krótkiej i treściwej odpowiedzi, bez wdawania się w szczegóły. 

Zdarzały mi się randki, na których byłem dosłownie przepytywany, takie przynajmniej miałem poczucie. Z iloma dziewczynami się spotykałem, ile miałem poważnych związków, ile przelotnych, dlaczego nie wyszło, jakie były moje eksdziewczyny. Mam wrażenie, że dziewczyny to interesuje jakoś nadmiernie, co, z kim, dlaczego. Ja nigdy o to nie pytam, zawsze jak się kogoś bliżej poznaje, to i tak dowiadujesz się co nieco. Jedna nawet mi prześwietliła fejsa, pytała o najładniejsze dziewczyny w znajomych, czy to moje eks, to było chore - mówi jeden z ankietowanych. 

Zbytnie zainteresowanie tym wątkiem może wzbudzić u "ewentualnego" przyszłego partnera poczucie zakłopotania i zawstydzenia, a to nie rokuje dobrze na przyszłość.

giphy-downsized

Pieniądze

Choć pieniądze nie są najważniejsze, to są niewątpliwie potrzebne do życia. Jak się okazuje, stają się również głównym powodem rozwodów. Dlatego nie warto rozpoczynać związku, albo randki, od wypytywania osoby, z którą przyszliśmy, o to ile zarabia, na co wydaje pieniądze i jakie ma do nich podejście.

Jest to temat dość naturalny, jednak nie powinien nas interesować najbardziej. Informacje o pieniądzach często pojawiają się w trakcie rozmowy o znacznie ciekawszych rzeczach, dlatego wypytywanie o to nie należy do dobrego tonu.

Ważne jest, aby nie oceniać drugiego człowieka na podstawie tego, ile zarabia. 

giphy-downsized

Polityka 

Szczególnie w naszym kraju lepiej unikać tego tematu. To grząski grunt, w który można wpaść po same uszy i już nigdy się nie wydostać. Nie warto doprowadzać na pierwszej randce do konfliktów światopoglądowych, jeśli nie umie się na spokojnie rozmawiać o tych aspektach.

Jestem zdeklarowaną feministką. I kiedyś spotkałam się na randce z kolesiem, który miał naprawdę prawicowe poglądy, kobiety są super, ale jednak powinny zajmować się domem i dziećmi, a pracować tylko dla oderwania się. Wcześniej nie podejrzewałam go o takie skrajności. Dla niego ja byłam skrajna we wszystkim, co mówiłam. Przyznam szczerze, że po kilku minutach rozmowy ugryzłam się w język i nie kontynuowałam rozmowy, zmieniłam temat. Dotrwałam do końca randki, ale wiedziałam, że spojrzenie na życie mamy tak inne, że tego się nie da pogodzić. Nie mogłabym się zakochać w kimś takim - powiedziała Anna. 

To, jakie wyznajemy wartości, przekłada się na to, jak żyjemy, dlatego ważne jest, aby nasze poglądy były spójne, albo chociaż podobne do poglądów osoby, z którą mamy zamiar się związać. Poznanie ich przychodzi z czasem. Niekoniecznie na pierwszej randce. 

giphy-downsized

Zdrowie

Pojawienie się tego tematu w zestawieniu może zaskakiwać, jednak jak się okazuje, również prowadzi do niekomfortowych sytuacji. Użalanie się i zbytnie rozprawianie na temat naszych dolegliwości, albo chwalenie się niesamowitymi możliwościami naszego ciała, może budzić w słuchaczu niechęć. Łatwo jest otrzymać łatkę hipochondryka albo narcyza, dużo trudniej się jej pozbyć. 

Dołożylibyście coś jeszcze do tej listy? ;)

giphy-downsized