Zamknij

Tych 5 zdań nigdy nie mów swojemu ukochanemu. Ranią bardziej niż ci się wydaje!

07.09.2020 13:39
kłótnia
fot. Shutterstock

Tych słów unikaj w rozmowie z ukochanym. Dla swojego dobra zachowaj je dla siebie!

Są takie zwroty, których lepiej nie mówić partnerowi nawet wtedy, gdy doszło między wami do kłótni. W przypływie złości często mamy ochotę wypowiedzieć słowa, których potem możemy bardzo żałować. Podpowiadamy, które z nich wypowiadane regularnie mogą doprowadzić do szybkiego rozstania.

Czego nie mówić partnerowi?

Każdy związek przechodzi trudniejsze chwile. Ale nawet w najbardziej napiętej sytuacji nie powinniśmy wypowiadać niektórych słów. W innym wypadku możemy zranić naszego partnera lub nawet doprowadzić do zakończenia związku. Poznaj listę zwrotów, których nigdy nie powinnaś używać w stosunku do ukochanego.

1."Jesteś jak mój ex"

Częste porównywanie faceta do swojego byłego lub pozytywne wypowiadanie się o swoim "ex" to jeden z najgorszych pomysłów, na jaki możesz wpaść. Tego typu zagrywki mogą sprawić, że partner zacznie podejrzewać, iż "ex" wciąż jest w twoim sercu. Następnym razem unikaj porównań. Zostaw przeszłość za sobą i skup się na teraźniejszości.

2. "Nienawidzę Cię"

Ten zwrot ma ogromny ładunek emocjonalny. Rzucanie takich słów w stronę partnera fatalnie wpływa na każdą relację. Następnym razem, gdy będziesz chciała je wypowiedzieć, ugryź się w język i ochłoń. Gdy się uspokoisz, spróbuj wyrazić co czujesz.

3. "Nie dramatyzuj"

Stosując to sformułowanie pokazujesz partnerowi, że jego problemy niewiele dla ciebie znaczą. Postaraj się podchodzić do niego z empatią nawet wtedy, gdy twoim zdaniem jego obawy są dla ciebie nieuzasadnione.

4. "Nigdy" i "zawsze"

Te słowa nie wnoszą nic dobrego do waszej relacji szczególnie wtedy, gdy stosujesz je podczas kłótni. Wydaje się, że dzięki nim wzmocnimy przekaz i swoją argumentację, ale w rzeczywistości możemy niepotrzebnie doprowadzić do jeszcze większego spięcia.

5. "Nie obchodzi mnie to"

To sformułowanie stosujemy zwykle po to, by pokazać nasze zobojętnienie w temacie, który trapi partnera. W ten sposób jeszcze bardziej się od niego oddalamy i niszczymy relację. Unikaj tych słów, bo w innym wypadku możesz doprowadzić do rozstania.

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!