Zamknij

Tych rzeczy nigdy nie należy robić partnerowi w towarzystwie. Mogą szybko doprowadzić do rozstania

Anna Respondek
11.01.2018 12:34
Czego nie robić w towarzystwie?
fot. Pexels

Takim zachowaniem nie doprowadzimy do niczego dobrego. 

Aby związek był udany, należy trzymać się pewnych zasad, dzięki którym unikniemy kłótni i niezręcznych sytuacji. O czym zatem warto pamiętać? Czasem, nawet jeśli tworzymy udany i szczęśliwy związek, kiedy spotykamy się z przyjaciółmi, nasze postępowanie nie do końca podoba się partnerowi. Nic dziwnego, istnieje bowiem kilka zachowań, które są kategorycznie zakazane w towarzystwie. 

Jeśli wydaje ci się, że będąc w długim związku, możesz partnerowi zrobić i powiedzieć wszystko, to czas zweryfikować swoje myślenie. O tych kilu radach warto pamiętać przed kolejnym wspólnym wyjściem. 

ezgif.com-resize

Nie krytykuj

Wszyscy ludzie mają swoje wady i zalety, jednak nie ma większego sensu dyskutować o nich przy obcych ludziach. Jeśli chcesz zwrócić partnerowi na coś uwagę, odciągnij go na bok i nie rób tego przy wszystkich. To niekomfortowe zachowanie nie tylko dla ukochanego lub ukochanej, ale także towarzyszących wam osób. Skoro jest to dla ciebie najbliższa osoba, dlaczego oczerniasz ją przed przyjaciółmi? 

Nie doprowadzaj do kłótni

Czasem warto ugryźć się w język i przemyśleć coś dwa razy, zanim bezmyślnie zrobi się komuś przykrość. Zastanów się nad tym, jak się czujesz, kiedy twoi znajomi zaczynają się przy tobie kłócić. Jest niezręcznie i każdy ma ochotę zapaść się pod ziemię. To działa w dwie strony, jeśli ty czujesz się źle w takiej sytuacji, oni również będą. Nie mówiąc o partnerze czy partnerce. 

giphy-downsized (1)

Nie nabijaj się

Lubicie żartować w związku, to świetnie. Jednak nie każdy żart, który możecie sobie powiedzieć w cztery oczy, powinien paść w towarzystwie. Nawet jeśli nie obrażacie się na siebie i macie duży dystans, to pewne słowa powiedziane przy znajomych mogą po prostu zaboleć. Nie sprawiaj, aby twój partner czuł się skrępowany. 

Nie obrażaj się 

Zaplanowaliście wspólny wypad ze znajomymi, macie spędzić cudowny wieczór, a ty nagle, ni z tego ni z owego, zaczynasz się obrażać. Bo nie chwycił cię za rękę, a ty chciałaś, bo uśmiechnęła się do kolegi, a nie powinna. Obrażając się psujesz wieczór nie tylko partnerowi, ale także wszystkim towarzyszom. Nikt nie lubi zapraszać takich par na wspólne "posiadówki".

giphy-downsized (2)

Nie zachowuj się jak rodzic

Takie zachowanie zazwyczaj wynika z troki, jednak czasem bywa męczące. Aby nie przeszkadzało wam w zabawie, trzeba znaleźć umiar. Nie moralizuj i nie pouczaj, bo wszyscy uznają cię za nudziarę. Warto oczywiście mieć swoje zdanie, ale pamiętaj o tym, wyszliście, aby się rozluźnić i odpocząć po ciężkim tygodniu, a nie po to, żeby naprawiać i ratować świat. 

Nie flirtuj z innymi

To jedna z najgorszych rzeczy, jaką można zrobić partnerowi w towarzystwie. Chcesz się na nim, na niej odegrać, pokazać mu, że możesz mieć każdego lub każdą? Bądźcie pewni, że to nikomu nie imponuje. Wręcz przeciwnie, zazwyczaj większość znajomych nie stanie po twojej stronie, a nawet odwróci się od ciebie. I przede wszystkim, czy naprawdę chcesz ranić ukochaną osobę? 

giphy-downsized (3)