Zamknij

To jest gorsze niż typowa zdrada. Nawet nie waż się tego robić swojej połówce

Barbara Kaczmarczyk
16.02.2017 12:38
Ludzie siedzą na kanapie
fot. Pixabay.com

Wielu niewiernych pewnie nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. A może tylko tak mówią?

Coraz więcej osób zdradza za pośrednictwem Netflixa i serwisów streamingowych.

Nie chodzi o flirtowanie z innymi użytkownikami, którzy mają podobny gust. W tej sytuacji nikt nikogo nie całuje, nawet nie rozmawia. Serialowa zdrada polega na tym, że partner nie może powstrzymać się przed obejrzeniem najnowszego odcinka, mimo że akturat tę produkcję ogląda tylko i wyłącznie z drugą połówką.

Zdradzający zrobi dużo, żeby niewierność nie wyszła na jaw. Będzie powstrzymywał się przed mówieniem spoilerów i udawał, że spoilery go zaskakują. Aby nie złamać serca współtowarzysza, obejrzy z nim odcinek, który widział już w tajemnicy. Dobrze wie, że kiedy się przyzna, że ma tę przyjemność za sobą, będzie musiał ciężko pracować na odzyskanie zaufania. Bo takich rzeczy się przecież nie robi. Obietnica wspólnego oglądania jest bardzo wiążąca.

Netflix
fot. Giphy.com

Uczciwy jak Holender

Zjawisko netflixowej zdrady po raz pierwszy zostało opisane w 2013 roku. Okazuje się, że wciąż jest bardzo powszechne.

Jak podaje CNN.com, prawie połowa amerykańskich użytkowników serwisów VOD (48%) przyznała się do tego, że chociaż raz w życiu zdradziła kompana z kanapy, co oczywiście doprowadziło do ostrej sprzeczki. Więcej niewiernych jest w Meksyku (58%) i w Brazylii (57%). Wzorem do naśladowania są Holendrzy - uczciwości mogłoby uczyć aż 73% użytkowników serwisów streamingowych. 

W sytuacji, kiedy wszystkie odcinki serialu udostępniane są na raz - tylko ci z najsztywniejszym kręgosłupem moralnym są w stanie nie dopuścić się zdrady. 80% zdradzających tłumaczy, że oszustwo nie było planowane. Kierowało nimi niekontrolowane pragnienie dowiedzenia się, "co będzie dalej". Co więcej, trzy osoby na pięć zdradzałyby częściej, jeśli miałyby obawy, że zostaną na tym przyłapane. Ludzie na całym świecie zdradzają podobnie - czekają, aż ich parter pójdzie spać. 

Jak podaje Netflix, najbardziej kuszącymi produkcjami są "Orange is The New Black", "Żywe Trupy", "Breaking Bad", "House of Cards" i "Daredevil". Niektórzy ludzie uważają, że serialowe zdradzanie jest gorsze od pójścia do łóżka z inną osobą.