Zamknij

To, jak często mamy ochotę na seks, zależy od naszego wieku. Jak wyglądają statystyki?

Anna Respondek
21.08.2017 14:43
Zakochani
fot. Pixabay

Z czasem coraz rzadziej oddajemy się cielesnym uciechom. Czy jest w tym coś dziwnego?

Uważa się, że popęd seksualny jest znacznie większy u ludzi młodych, natomiast z czasem coraz rzadziej uprawiamy seks, skupiając się na codzienności i związanych z nią obowiązkach. A jak to wygląda naprawdę? Dziennikarze Wp.pl przybliżają wyniki badań.

Naukowcy z Instytutu Kinsey przeprowadzili badania, które pokazują jak często uprawiamy seks. Okazuje się, że ważnym czynnikiem, decydującym o częstotliwości, jest wiek. 

Osoby od 18 do 29 roku życia uprawiają seks najczęściej. W trakcie roku chodzą do łóżka z partnerem średnio 112 razy, czyli mniej więcej dwa razy w tygodniu. Osoby od 30 do 39 roku życia robią "to" 86 razy w trakcie roku, czyli 1,6 raza na tydzień. Najstarsza z przebadanych grup to czterdziestolatkowie, którzy chodzą do łóżka około 69 razy. 

Według naukowców, nie jest to nic nienormalnego, gdyż to biologia i stan zdrowia decyduje za nas. 

Kiedy robimy się starsi, wzrasta ryzyko wystąpienia wielu chorób, co wpływa na częstotliwość odbywanych stosunków seksualnych. Dolegliwościami związanymi z wiekiem i mającymi negatywny wpływ na naszą aktywność seksualną są między innymi choroby serca, ale również podwyższone ciśnienie czy cukrzyca - wyjaśnił doktor Justin Lehmiller z Instytutu Kinseya w rozmowie z "Medical Daily".

A Wy, zgadzacie się z tymi wynikami? ;)

giphy-tumblr