Zamknij

Koniec popularnego trendu randkowego. Pandemia zupełnie odmieniła sposób myślenia singli

03.11.2021 15:20

Zawsze na przełomie listopada i grudnia rozpoczynał się "sezon kajdanek", który był groźny dla singli. Pandemia sprawiła jednak, że odejdzie w zapomnienie.

To groźne zjawisko przechodzi do historii przez pandemię. Single mogą spać spokojnie
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa wpłynęła na niemal wszystkie dziedziny naszej codzienności. Mocno zamieszała także w życiu singli. Zmieniły się trendy w randkowaniu, a także to, na jakie cechy zwracamy uwagę u potencjalnych partnerów. Okazuje się, że przyczyniła się także do zakończenia dość groźnego zjawiska, które co roku miało miejsce na przełomie listopada i grudnia. Chodzi o "sezon kajdanek". Na czym polegał ten okres i dlaczego był tak niebezpieczny dla singli? Zobaczcie, co takiego się stało, że już nikomu nie zagraża.

Zobacz także: Negging to niebezpieczne zjawisko randkowe. Może zamydlić wam oczy

To groźne zjawisko przechodzi do historii przez pandemię. Single mogą spać spokojnie

Choć wydawać by się mogło, że pandemia koronawirusa zbliżyła ludzi do siebie, w rzeczywistości każdy z nas zatęsknił za normalnością. Do tego stopnia, że dziś już nie marzymy o stałym związku i dużej rodzinie.

Właśnie dlatego do historii przechodzi zjawisko, jakim był "sezon kajdanek". Odnosi się ono do okresu od listopada do stycznia, gdy single za wszelką cenę próbowali znaleźć miłość. W tym roku będzie zupełnie inaczej.

Portal dailymail.co.uk podaje, że aplikacja randkowa Badoo sprawdziła już, jak w tym roku będzie przebiegał "sezon kajdanek". Z tych badań wynika, że dziś nie jest on już tak popularnym zjawiskiem jak w poprzednich latach. Dlaczego?

Okazuje się, że pandemia sprawiła, że ludzie stali się jeszcze bardziej samowystarczalni. Właśnie dlatego single wolą stawiać na samorozwój i nie potrzebują partnera do szczęścia. O wiele bardziej wolą przelotne romanse i poznawanie nowych ludzi, co było dość utrudnione podczas lockdownu. 

Zobacz także: Umówiła się na randkę z facetem. Zabrała ze sobą... 23 członków swojej rodziny

"Sezon kajdanek" - na czym polegał? 

Samo zjawisko "sezonu kajdanek" pojawiło się kilka lat temu. Jego definicję przytoczył portal yourtango.com. Jest to okres jesienno-zimowy, gdy zaczynamy odczuwać magię Bożego Narodzenia i nadchodzących wielkimi krokami Walentynek. Właśnie dlatego single próbowali wówczas znaleźć drugą połówkę, z którą będą mogli przejść przez ten etap. 

Było to jednak bardzo niebezpieczne zjawisko. Łatwo było wówczas trafić na toksycznego partnera. Szukanie miłości na siłę często wiązało się też z bolesnym rozczarowaniem i rychłym rozstaniem. 

Zobacz także: Narkopata to bardzo niebezpieczny typ mężczyzny. Sprawdź, jak go rozpoznać

loader
Madonna i Sean Penn - ich związek był toksyczny
8 Zobacz galerię
fot. Splash News/EAST NEWS

Źródło: dailymail.co.uk/yourtango.com