Zamknij

To dlatego warto często uprawiać seks. Naukowcy znaleźli jeszcze jeden ważny powód

Magdalena Barszczak
25.05.2018 13:54
para w łóżku, seks
fot. Shutterstock.com

Nieoczekiwany efekt regularnych zbliżeń.

Nie od dziś wiadomo, że częste zbliżenia intymne mają wiele zalet. Seks nie tylko wzmacnia więź uczuciową partnerów, ale również poprawia kondycję oraz sen. Teraz naukowcy odkryli jeszcze jedną korzyść wynikającą z aktywnego życia seksualnego.

Zobacz także:  Coraz więcej mężczyzn boi się seksu. O co chodzi?

Częsty seks przeciwko Alzheimerowi i demencji

Regularne wizyty w sypialni poprawiają funkcjonowanie pamięci - informuje thesun.co.uk. Naukowcy przepytali 6000 dojrzałych par. Okazało się, że partnerzy, którzy nie stronili od seksu, lepiej radzili sobie z testami.

Już badanie na myszach sugerowało, że seks, stymulując wzrost neuronów w hipokampie, przyczynia się do poprawy pamięci. Aktywność seksualna gryzoni zwiększała ich zdolność do rozpoznawania przedmiotów. Teraz badacze z University of Wollongong w Australii odnieśli te wyniki do ludzi.

Wykorzystano dane z Longitudinal Study of Aging (ELSA) na temat zdrowia, diety, samopoczucia i statusu społeczno-ekonomicznego osób dorosłych w wieku powyżej 50 lat, mieszkających w Wielkiej Brytanii. Ochotnicy poinformowali w ankiecie, jak często uprawiali seks, pieścili się lub całowali z partnerem i czy mieli kontakt emocjonalny. Osoby, które były bardziej czynne seksualnie, przypominały sobie ostatnie wydarzenia lepiej niż te, które nie było blisko.

Chociaż badanie dotyczy osób w wieku 50 lat i więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby o nasz mózg dbać już wcześniej i w żadnym wieku nie rezygnować z aktywnego życia seksualnego!

Zobacz także:  Ten kolor bielizny najbardziej podnieca mężczyzn. Nie jest to czerwony

Zagłosuj

Uprawiasz seks przynajmniej raz w tygodniu?

Liczba głosów:

Autor: Magdalena Barszczak