Zamknij

Zachowujecie się z partnerem w ten sposób? Wbrew pozorom wasz związek nie jest szczęśliwy

12.05.2021 15:23
Zwyczaj par, który jest niebezpieczny dla związku
fot. Shutterstock

Wiele par zachowuje się w ten sposób. Okazuje się jednak, że wbrew pozorom nie wpływa to dobrze na ich związek.

Są takie zachowania, które wydają nam się niegroźne, a w rzeczywistości są bardzo szkodliwe. Może to dotyczyć niemal wszystkich dziedzin naszego życia. Dość mocno jest to zauważalne jednak w sferze miłosnej. Okazuje się, że niektóre pary nagminnie popełniają jeden błąd, który może doprowadzić do szybkiego rozpadu ich związku. Zobaczcie sami, o co konkretnie chodzi, żeby uważać na tego typu zachowania.

Zobacz także: Chodzicie z partnerem spać pokłóceni? To ma zły wpływ na wasz związek i... zdrowie

Ten zwyczaj par jest niebezpieczny dla związku

Problemem, który może doprowadzić do szybkiego rozpadu związku, jest... publikowanie wielu wspólnych zdjęć w mediach społecznościowych. 

Choć wydawać się może, że w ten sposób swoje uczucia eksponują wyłącznie szczęśliwe i bardzo zakochane pary, w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. 

Jak podaje portal Papilot.pl, jedno z uniwersyteckich badań wykazało, że osoby, które publikują na Facebooku lub Instagramie zdjęcia z partnerem, w rzeczywistości nie są aż tak zadowolone ze swojej relacji, jak osoby, które nie decydują się na taki krok. 

Badania przeprowadzono na 2 tysiącach ochotników w wieku 18-50 lat. Odpowiadali oni na pytania dotyczące ich zadowolenia ze związku. 

Zaledwie 10% ankietowanych, którzy często publikują zdjęcia w mediach społecznościowych, wykazało duże zadowolenie ze swojej relacji. Natomiast aż 46% badanych, którzy rzadko zamieszczają fotografie w sieci, było zachwyconych swoim partnerem i związkiem. 

Jak zatem widać, pozory mogą nas zmylić i nie warto wierzyć we wszystko, co widzimy lub czego nie zauważamy w mediach społecznościowych. 

Zobacz także: Twój partner zachowuje się w ten sposób? To znaczy, że nie nadaje się na męża

Co szkodzi związkom? 

Nie tylko eksponowanie publiczne uczuć może przyczynić się do rozpadu waszej relacji. Okazuje się, że na spadek namiętności w związku wpływa jeszcze kilka innych kwestii.

Najważniejsza jest odpowiednia komunikacja. Gdy jej brakuje, partnerzy z reguły zaczynają się od siebie odsuwać. Podobnie jest w przypadku codziennej rutyny, a także stagnacji w łóżku.

Powinniście też spędzać ze sobą odpowiednią ilość czasu. Nie możecie poświęcać sobie każdej chwili, jednak momenty spędzone sam na sam również są ważne dla waszego związku. 

Zobacz także: Główna przyczyna, przez którą kobiety zdradzają. Do tego przyznaje się aż 67% pań

Zdrada bywa okrutna i trudno ją wybaczyć. Okazuje się, że może się przytrafić nawet w najlepszych związkach. 

Źródło: Papilot.pl