Zamknij

Ten typ mężczyzn jest najlepszy w łóżku. Sprawdzi się też jako partner i ojciec

Patrycja Chudolinska
12.04.2017 15:45
biseksualizm
fot. East News

Niektóre z badanych kobiet po takim związku nie wyobrażały sobie innego życia i powrotu do wcześniejszych doświadczeń.

43 procent osób w wieku pomiędzy 18. a 24. rokiem życia nie uważa się za lesbijkę, geja lub heteroseksualistę. To znaczy, że pozostali nie są w stanie jednoznacznie się określić.

Jak podaje Independent.co.uk, z kolei inne badania sugerują, że żadna z kobiet tak naprawdę nie może być uznawana za odczuwającą pociąg tylko do przeciwnej płci, ma za to skłonności homo- lub biseksualne.

Dr Maria Pallotta-Chiarolli, starszy wykładowca na australijskim Uniwersytecie w Deakin wraz z Sarą Lubowitz przepytały 79 kobiet na temat ich związku z biseksualnymi mężczyznami. Badania wykazały, że właśnie ten rodzaj partnerów jest najlepszym typem kochanka. Biseksualiści są nie tylko lepsi w łóżku od swoich heteroseksualnych odpowiedników, ale w miarę trwania i rozwijania się związku stają się lepszymi partnerami oraz bardziej opiekuńczymi ojcami.

500 dni miłości
fot. Giphy.com

Tego kwiatu pół światu

Niektóre kobiety biorące udział w badaniu stwierdziły nawet, że nie będą w stanie nigdy wrócić do randek z heteroseksualnymi partnerami. Bazując na własnym życiowym doświadczeniu, uczestniczki uznały, że tacy mężczyźni mają za duży emocjonalny i mizoginistyczny bagaż rzutujący na wspólne relacje w dłuższej perspektywie.

Panowie flirtujący zarówno z przedstawicielami tej samej, jak i przeciwnej płci, odkrywając swoją seksualność, wykazywali mniejszą tendencję do agresyjnego zachowania. Ponadto nie był dla nich istotny podział w związku na tradycyjne i kulturowe wzorce charakteryzujące daną płeć. Biseksualistom zależało na równouprawnieniu i sprawiedliwości na poziomie domowych relacji.

Musimy zmazać piętno kobiet, które decydują się na relację z biseksualnymi mężczyznami. Takie związki opierające się na mieszanej orientacji wychodzą poza ustalone granice uznawanego przez większość "normalnego" partnerstwa. Badanie pokazuje, że takie relacje są jak najbardziej prawdziwe, istotne i załugują na naszą uwagę, wsparcie i zrozumienie - mówi dr Pallotta-Chiarolli cytowania przez stronę lgbtqnation.com.

Ich troje (1994)

Kadr z filmu "Ich troje".

‧ fot. East News

Bez paniki

Z przeprowadzonej analizy kobiecych zwierzeń na temat współżycia z biseksualnymi partnerami wynika też, że znaczna większość uczestniczek badania ocenia swoich kochanków za bardziej uważnych na erotyczne potrzeby drugiej połówki oraz dostępniejszych emocjonalnie, a nie zamkniętych w sobie jak bywa u heteroseksualnych mężczyzn.

Ekspertka na koniec przestrzega. Jeżeli kobieta odkryje przez przypadek biseksualne skłonności u swojego partnera, na przykład znajdując gejowską pornografię, należy podejść do tego spokojnie. W końcu każdy od czasu do czasu zastanawia się, co by było, gdyby... I nie musi to oznaczać scenariusza rodem z filmu "Tajemnica Brokeback Mountain".