Zamknij

Po czym poznać idealną kandydatkę na żonę? Wyróżnia ją ten szczegół!

21.10.2020 08:59
związek
fot. Shutterstock

Mężczyźni podświadomie zwracają uwagę na ten szczegół. To właśnie on decyduje, czy będziesz dobrą żoną.

Mężczyźni mają własne kryteria, którymi kierują się, by przewidzieć, czy kobieta, z którą się umawiają, jest materiałem na dobrą żonę. Badacze postanowili przyjrzeć im się z bliska, by dowiedzieć się, jakie cechy potencjalnej żony odgrywają w ich wyborze kluczową rolę.

Ten szczegół wyróżnia ideale kandydatki na żonę

Faceci są wzrokowcami, ale to nie oznacza, że szukając partnerki na życie, kierują się wyłącznie cechami wyglądu. Okazuje się, że w tej kwestii spore znaczenie ma też jej rodzeństwo. Jak czytamy na portalu Papilot.pl, duża rodzina kobiety jest zdaniem facetów zapowiedzią szczęśliwego małżeństwa.

Socjolodzy z Uniwersytetu w Ohio przeprowadzili w tej sprawie badanie. Do swojego eksperymentu zaprosili 60 tys. amerykańskich par, spośród których jedna grupa tworzyła szczęśliwe związki małżeńskie, a w drugie znalazły się pary po lub w trakcie rozwodu.

Zobacz także: Myślisz o rozstaniu? Najpierw zadaj sobie te 3 pytania!

Z badań wynika, że partnerki, które wychowywały się w rodzinach wielodzietnych, tworzą szczęśliwsze relacje z partnerami niż te, które są jedynaczkami. O czym to może świadczyć? Zdaniem psychologów te z nas, które mają rodzeństwo, mają większe zdolności negocjacyjne i łatwiej wchodzą w interakcje. Przekłada się to też na lepszą umiejętność rozwiązywania problemów w związku.

Zgadzacie się z tym twierdzeniem?

Chciałabyś mieć dziecko, ale zastanawiasz się, czy twój partner jest na to gotowy? Możesz to sprawdzić w naszym quizie!

Niemowlak
Rozwiąż quiz

Czy twój partner jest gotowy na dziecko?

Niemowlak

Jak twój partner czuje się w towarzystwie dzieci?