Zamknij

Te zachowania partnera powinny cię zaniepokoić. To pierwsze sygnały, które świadczą o tym, że jest psychopatą

Anna Respondek
18.01.2018 14:07
Jak rozpoznać psychopatę?
fot. EAST NEWS

Szacuje się, że nawet 3 procent społeczeństwa to psychopaci. 

Serce nie sługa, jednak czasem potrafi naprawdę źle wybrać. W pierwszych fazach zakochania nie jesteśmy w stanie obiektywnie patrzeć na wady i zalety nowo poznanej osoby. Wydaje się nam wtedy, że każde jej słowo, gest czy zachowanie jest idealne, a nawet jeśli coś nas zaniepokoi, wolimy uznać, że jesteśmy zbyt przewrażliwieni niż spojrzeć prawdzie w oczy. 

Zobacz także: Jakie kobiety mają powodzenie u mężczyzn

Szacuje się, że ponad trzy procent społeczeństwa to psychopaci, którzy świetnie potrafią ukrywać swoje zachowania, dzieje się tak jednak tylko na początku związku. Są to osoby antyspołeczne, niezdolne do odczuwania emocji, mało empatyczne i świadomie wykorzystujące innych ludzi. Niestety najczęściej do grupy tej zaliczają się mężczyźni, którzy doskonale wiedzą kogo wybrać na potencjalną ofiarę. Jeśli już zdecydują się na związek, będą szukać partnerki o niskim poczuciu wartości, samotnej i zagubionej, która kiedyś została już zraniona. 

Należy pamiętać jednak o tym, że nie zawsze zauważając tego typu zachowania, mamy do czynienia z psychopatą. Ludzie zmagają się z różnymi traumami, czasem są po prostu niedojrzali. 

Jak zatem rozpoznać psychopatę i czy jest to w ogóle możliwe. Często psychopaci kryją się pod dobrze skrojonym garniturem i niezwykle ciekawą osobowością. Jest jednak kilka sygnałów, które w ich zachowaniu powinno nas zaalarmować. 

Zobacz, jak rozpoznać psychopatę: