Zamknij

Te rady mają pomóc w znalezieniu partnera idealnego. Najtrudniejsza dotyczy byłych

15.05.2017 13:24

Portla Indie100 opublikował listę 9 rad, które mają ułatwić nam randkowanie i utrzymanie związku.

Jak znaleźć partnera idealnego?
fot. East News

Chodzenie na randki i budowanie udanego związku to trudne zadanie. Wymaga ono sporo cierpliwości i umiejętności uczenia się na błędach. Najlepiej cudzych. Pomocną dłoń do poszukujących miłości wyciągnął portal Indie100, który zebrał najpopularniejsze rady od doświadczonych internautów, którzy swoimi przeżyciami dzielili się na Reddicie. Pierwsze z nich dotyczą tego, jak zorientować, że druga połowa nie podziela naszego zainteresowania utrzymaniem relacji.

1. W większości przypadków "sprzeczne sygnały", interpretować należy jako "nie". Jeśli ktoś ci mówi: nie wiem czego chcę, jestem skomplikowaną osobą, przechodzę teraz trudny moment w życiu, lepiej dać sobie spokój.
2. Jeśli dziewczyna ciągle siedzi na telefonie na waszych randkach, ale odpisanie na twoją wiadomość zajmuje jej kilka godzin, stary, ona nie jest tobą zainteresowana.

W artykule znajdziemy też porady, jak radzić sobie ze stresem przed pierwszą randką. Nie bez przyczyny Carrie Bradshaw powiedziała w "Seksie w wielkim mieście", że randka jest jak rozmowa o pracę, tylko z drinkami.

3. Oboje będziecie zestresowani i oboje będziecie mówić głupie rzeczy na pierwszej randce. Podejdźcie do tego z humorem i nie pozwólcie, by ta nerwowość zdominowała waszą randkę. 
4. Jeśli panikujecie i boicie się, że wasze fryzury nie są tego dnia idealne, bez obaw - ona ma dokładnie takie same myśli. Dzielicie to doświadczenie wspólnie i nie pozwólcie, by zniszczyło wam to dobrą zabawę.
oie_151256245JhvQvsg

Jak znaleźć idealnego partnera?

No dobrze, a co jeśli jesteśmy na etapie znalezienia kogoś do pójścia na randkę i już to sprawia nam problemy? Internauci mają taką odpowiedź:

5. Miej swój typ. Ale traktuj to jako przewodnik, nie prawo, którego nie można złamać.
6. W randkowaniu często dochodzi do konfliktu "lody vs spaghetti". Obie rzeczy są równie pyszne, ale niekoniecznie w połączeniu. Może lody potrzebują gorącego karmelu, a spaghetti klopsików. Innymi słowy - nie tkwij w relacji na siłę, jeśli czujesz, że do siebie nie pasujecie, nie potrzebujesz konkretnego powodu, żeby odejść. Może on jest super osobą, ale po prostu nie jest ci pisany. Bądź miła i konkretna, kiedy z nim zrywasz, tak naprawdę nic więcej nie jesteś mu winna. Być może on będzie prosić o podanie konkretnego powodu - w niektórych przypadkach po prostu takiego nie ma i to jest okej.

Doszliśmy do porad dotyczących tego, jak postępować, by zatrzymać partnera/partnerkę przy sobie w zdrowej relacji. 

7. Nie możesz kontrolować partnera. On nadal będzie robił to, co chce. Rzeczy w tym, czy to jest dla ciebie do zaakceptowania, czy nie.
8. Oczywiście nie jest dobrze, kiedy związek jest jednostronny i nikt nie chce w takim być, ale nie musisz za wszelką cenę dążyć do tego, by zaangażowanie rozkładało się po równo. Kwestie takie jak: kto częściej prowadzi samochód, kto wydaje więcej pieniędzy, kto planuje wolny czas czy kto inicjuje seks - mogą być bardziej po twojej stronie. Idealny związek to taki, w którym rozkłada się to w układzie 60/40, przy czym każda ze stron dąży do tego, by to 60 było po jego stronie.
oie_15133191bAFUY4I

Jak postępować z byłymi?

Niestety spotykanie się z kimś może skończyć się niepowodzeniem nawet mimo najlepszych chęci i wysiłku włożonego w utrzymanie relacji. Jak rozstawać się, by zwiększyć szanse na szybkie znalezienie nowego partnera?

9. Nie mów źle o swoich byłych i nie spotykaj się z kimś, kto mówi tak o swoich. Osoby, które są mniej doświadczone w chodzeniu na randki, myślą, że ciągłe narzekanie na byłego, to dobry sposób, by podkreślić swoją lojalność wobec nowego partnera. Nie mówcie im: Nie musisz martwić się o moją byłą, nienawidzę tej s**i. Wtedy ona może sobie pomyśleć: Okej, o mnie też będziesz tak mówić, jeśli się rozstaniemy? Ex to osoba, która kiedyś była dla ciebie ważna, jakkolwiek myślisz o niej teraz. Czy nie zasługuje przez to choć na tyle szacunku, być nie mówił o niej w taki sposób swojej obecnej partnerce?

Rada dotycząca byłych brzmi bardzo mądrze i rozsądnie, ale z doświadczenie wiemy, że w rzeczywistości bywa trudna do zrealizowania ;-) A co Wy myślicie o radach internautów? Widzicie jakieś zastosowania dla siebie?

oie_1512528lHAH1E4L