Zamknij

Te 3 dni w miesiącu są najlepsze na seks. Wszystko za sprawą tego zjawiska

03.10.2022 12:38

Zmieniające się fazy Księżyca wywierają silny wpływ na nasze życie seksualne. Jak twierdzi "Cosmopolitan", możemy to odczuć szczególnie mocno podczas 3 dni w miesiącu.

Para uprawiająca seks
fot. Shutterstock

Cykl księżycowy w znacznym stopniu przypomina cykl płodności kobiety. Zmieniające się fazy lunarne mają więc swoje przełożenie na to, jak zachowujemy się w łóżku. Sprawdźcie, kiedy mamy szansę na niezapomniane doznania.

Zobacz także: Była w szczęśliwym związku, dopóki nie znalazła telefonu swojego męża. To zmieniło wszystko

Fazy Księżyca a seks. Kiedy najlepiej go uprawiać?

Jak twierdzą astrologowie, zmiany zachodzące w przyrodzie wywierają duży wpływ na naszą seksualność. Jeśli postanowimy żyć w zgodzie z naturą, możemy w znacznym stopniu poprawić jakość naszych zbliżeń z partnerem. Wystarczy przygotować coś specjalnego na wieczór rozpoczynający nów, pełnię albo pierwszą kwadrę Księżyca. Każda z tych faz ma inne znaczenie - wszystkie jednak pobudzają naszą cielesność.

Te 3 dni w miesiącu są najlepsze na seks

Które fazy Księżyca najbardziej sprzyjają uprawianiu seksu? Jak się okazuje, najgorszym wyborem jest ostatnia kwadra. Księżyc jest wtedy oświetlony w połowie, "ubywa" go i zmierza do nowiu. Mamy w tym czasie skłonność do refleksji, jesteśmy zmęczeni i unikamy towarzystwa. W łóżku będziemy się zachowywać leniwie. Zupełnie inaczej możemy jednak wspominać noc nowiu, pełni i początek pierwszej kwadry Księżyca:

1. Nów Księżyca

Księżyc jest dla nas wtedy niewidoczny, jednak faza nowiu ma ogromne znaczenie w astrologii. W tym czasie rozpoczyna się nowy cykl księżycowy. To doskonały moment na przejęcie inicjatywy w sypialni. Partner doceni naszą odwagę i sam pokaże nam, czego od dawna pragnie. Kochankowie podczas nowiu mają okazję odkryć swoje ciała jeszcze raz. Pozwoli to przełamać rutynę w ich miłosnej relacji.

2. Pełnia Księżyca

Podczas pełni widzimy Księżyc w całości. Często świeci przy tym tak jasno, że mamy problemy ze snem. Stajemy się pobudzeni, a nawet podenerwowani. W tym czasie nabieramy ochoty na to, by podążać za instynktem. Wszystkie znaki zodiaku w sypialni chcą wtedy przekroczyć granicę - jeśli ktoś zachowywał się do tej pory nieśmiało, zechce wreszcie zaszaleć. Wiele osób uważa, że podczas pełni łatwiej poddać się swoim namiętnościom i zapomnieć o zdrowym rozsądku.

3. Pierwsza kwadra Księżyca

Oświetlona jest wtedy prawa połowa Księżyca. Potocznie mówi się o tej fazie, że Księżyc "rośnie". W trakcie tej fazy lunarnej odczuwamy w sobie narastające napięcie seksualne i stajemy się uwodzicielscy. To najlepszy moment na to, by rozpalić w kimś pożądanie. Jeśli mamy wrażenie, że ukochana osoba od pewnego czasu traktuje nas obojętnie albo ma o coś żal, podczas pierwszej kwadry znajdziemy sposób na rozwiązanie problemu - wystarczy zaciągnąć partnera do sypialni.

Zobacz także: Ta para jest ze sobą dwa lata i jeszcze nigdy się nie całowała. Teraz zdradziła dlaczego

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?