Zamknij

Mają jednego syna i nie doczekali się wnuków. Teraz chcą go pozwać

12.07.2022 11:01

Bycie jedynakiem ma sporo minusów. Gdy ten mężczyzna ogłosił rodzicom, że nie planuje mieć dzieci, otrzymał od nich... pozew. Żądają odszkodowania.

Syn nie dał im wnuków, więc zamierzają go pozwać. Żądają odszkodowania
fot. Shutterstock

Rodzice często mają różne wymagania w stosunku do swoich dzieci. Jedni wiedzą, jaki powinny mieć zawód, inni z kim powinny się spotykać, a jeszcze inni oczekują, że ich pociechy same zostaną rodzicami. Ten ostatni punkt bywa dość problematyczny. Młodzi dorośli coraz częściej decydują się nie mieć dzieci, a starsi pragną mieć wnuki. W przypadku tych rodziców nie dało się tego pogodzić. Ich jedyny syn zdecydował, że nie chce mieć dzieci. Oni jednak nie zamierzają tego zaakceptować i... postanowili go pozwać.

Zobacz także: Teściowie nie chcą, żeby zaprosił swoich rodziców na ślub. Oni postanowili się odegrać

Syn nie dał im wnuków, więc zamierzają go pozwać

Bbc.com donosi, że w Indiach jest para, która pozwała swojego jedynego syna. Wszystko dlatego, że do tej pory nie doczekała się wnuka.

61-letni Sanjeev i 57-letnia Sadhana mają tylko jednego syna - Shreya. Mężczyzna ma 35 lat i 6 lat temu ożenił się z kobietą o imieniu Shubhangi. Jego rodzice byli przekonani, że w tym czasie zostaną już dziadkami. Tak się jednak nie stało. 

Mój syn jest żonaty od 6 lat, ale nadal nie planuje dziecka - mówi mężczyzna. 

Właśnie dlatego Sanjeev i Sadhana postanowili pozwać swojego jedynaka i jego żonę. Uważają, że będzie to dla nich zadośćuczynieniem za poświęcenie, jakie do tej pory włożyli w wychowanie syna. 

Zobacz także: Dowiedziała się, jak poznali się jej rodzice. Teraz nie chce zaprosić ich na swój ślub

Żądają odszkodowania za brak wnuków

Sanjeev i Sadhana mają żal do swojego syna. Do tej pory bowiem dostawał od nich to, czego chciał. Wydali niemal wszystkie swoje oszczędności na jego kurs pilotażu w Stanach Zjednoczonych. Opłacili też koszty związane z jego weselem oraz podróżą poślubną. Kupili nowożeńcom także samochód. 

Okazuje się, że ich wsparcie finansowe nie było bezinteresowne. Jak twierdzą, w zamian oczekiwali tylko jednego wnuka. W związku z tym, że go nie dostali, teraz żądają zadośćuczynienia w wysokości 650 tys. dolarów. 

Marzeniem każdego rodzica jest zostać dziadkiem. Od lat na to czekali - powiedział adwokat pary. 

Jedynym warunkiem, że wycofają pozew, jest pojawienie się dziecka w ciągu roku. A jak wy myślicie? Czy rodzice powinni wywierać taką presję na swoje dzieci? 

Zobacz także: Czy można przyjść na wesele z dziećmi, jeśli nie są uwzględnione na zaproszeniu? Tiktokerka wyjaśnia

loader
Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan po rozwodzie razem wychowują synów
9 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News

Źródło: bbc.com