Zamknij

Tę zmianę w partnerze trudno zauważyć. Uważaj, może świadczyć o końcu związku

16.02.2021 09:46

Im dłużej z kimś jesteśmy, tym trudniej zauważyć pewne zmiany w naszej relacji. Bądźcie czujni, zwłaszcza podczas rozmowy z ukochaną osobą.

Para siedzi na podłodze i rozmawia ze sobą
fot. Shutterstock

Gdy jesteśmy z kimś naprawdę długo, zaczynamy przyzwyczajać się do nawyków drugiej osoby. To sprawia, że przestajemy zauważać drobne zmiany, które następują w zachowaniu naszego partnera. Trudno je wyczuć zwłaszcza wtedy, bo są to zazwyczaj subtelne odchylenia od normy np. podczas rozmowy. A to właśnie one mogą nam najwięcej powiedzieć o tym, na jakim etapie jest nasza relacja. Okazuje się bowiem, że to, w jaki sposób się komunikujemy, może wykazać, czy przypadkiem nasz związek nie zbliża się ku końcowi. 

Zobacz także: Twój partner robi te rzeczy? Manipuluje tobą i jest niebezpieczny

Subtelna zmiana w rozmowie, która świadczy, że związek nie ma szans

Portal Papilot.pl przytoczył wyniki najnowszych badań dotyczących związków. Zostały one przeprowadzone na uniwersytecie w Teksasie, a wyniki opublikowano na łamach czasopisma "National Academy of Science". 

Okazuje się, że oznaki upadającego związku mogą objawiać się już wiele miesięcy przed oficjalnym rozstaniem. I naprawdę trudno je dostrzec. 

Chodzi o konkretną zmianę słów, jakich używamy w rozmowie ze swoim partnerem. 

Im bliżej rozstania, tym nasze dialogi stają się bardziej formalne i bezosobowe. Naukowcy przede wszystkim zwrócili uwagę na podkreślanie w zdaniu zaimka "ja". Według nich świadczyć to może o problemach, a nawet depresji osoby, która go używa. 

Inną zmianą, jaką zauważyli badacze, było dobieranie słów, które mają wyrażać nasze potrzeby. Częściej wówczas mówimy o tym, że czegoś chcemy oraz o swoich odczuciach. Wynika to z analitycznego myślenia. Być może staramy się jeszcze dać szansę partnerowi. 

Tego typu zmiany mogą wystąpić już na 3 miesiące przed rozstaniem. Jak sami widzicie, trudno wyłapać je w codziennej rozmowie. Zwłaszcza wtedy, gdy nie zwracamy już aż takiej uwagi na to, co mówi do nas partner. Warto jednak być czujnym, jeżeli chcemy uratować swoją relację.

Zobacz także: Związek na odległość jest trudny, ale niesie za sobą korzyści. Będziecie zaskoczeni

loader

Niektóre pary cieszą się ogromną sympatią fanów. Tak było też z tymi gwiazdami. Nic więc dziwnego, że ich rozstania zakończyły się rozpaczą ludzi na całym świecie. 

Stylzycia.radiozet.pl/Papilot.pl