Zamknij

Strefy erogenne damskie – sprawdź, czy znasz je wszystkie!

24.05.2019 15:46
Strefy erogenne damskie – sprawdź, czy znasz je wszystkie!
fot. Schutterstock

Strefy erogenne damskie to miejsca na ciele szczególnie wrażliwe na dotyk. Zastanawiasz się, jakie wyróżniamy strefy erogenne żeńskie? Podpowiadamy!

Strefy erogenne damskie to miejsca na ciele kobiety, które są najbardziej czułe oraz wrażliwe. Odpowiednia stymulacja tych miejsc może spowodować podniecenie seksualne u partnerki. Zobacz, gdzie dokładnie znajdują się te strefy!

Zobacz także: Kobiety lubią robić to w sypialni, a faceci za to je uwielbiają. O co chodzi?

Strefy erogenne damskie – mapa

Podczas zbliżeń damsko-męskich liczy się przyjemność obojga partnerów. Niewątpliwie wiedza na temat umiejscowienia konkretnych stref erogennych może znacznie ożywić życie seksualne. Gdzie dokładnie są umiejscowione?

Co ciekawe takie punkty nie koncentrują się tylko w okolicach intymnych partnerki, ale są rozproszone po całym ciele, zajmując niemal 15 procent jego powierzchni. Wiele osób zastanawia się, czy istnieje coś takiego jak mapa stref erogennych u kobiety. Niestety to, które strefy są najbardziej podatne na dotyk to często kwestia indywidualna.

Każda kobieta jest inna i będzie preferowała inny rodzaj pieszczot, a odkrywanie jej czułych miejsc może być doskonałą grą wstępną. To, co dla jednych pań, będzie przyjemnością, inne będą odczuwać to w zupełnie inny sposób.  Oczywiście to nie zmienia faktu, że warto wiedzieć, które miejsca na ciele kobiety są najbardziej unerwione, co na pewno zwiększy prawdopodobieństwo znalezienia jej najbardziej czułych punktów.

Zobacz także: Czego pragną kobiety? Poradnik dla każdego mężczyzny

Wiele czułych miejsc na ciele kobiety znajduje się na jej głowie. Delikatne dotykanie jej uszu może wywołać u niej podniecenie seksualne. Jeżeli partner nie ma pewności, czy jego pieszczoty na pewno podobają się partnerce warto z nią o tym porozmawiać i wybadać, co sprawia jej największą przyjemność.

Kolejnym czułym miejscem na twarzy kobiety są usta. Silne unerwienie warg sprawia, że są bardzo podatne nawet na najbardziej delikatne muśnięcia. Niekiedy wyobraźnię partnerki może uruchomić już delikatny dotyk jej szyi.

Wiele wrażliwych miejsc skrywa również tułów. Nie ulega wątpliwości, że jednym z głównych punktów erogennych u kobiet w tej są piersi. Jest to niezwykle delikatna część ciała u każdej kobiety, w związku z tym panowie muszą uważać, by w czasie ich stymulacji nie spowodować u partnerki bólu. Bardzo dobrym pomysłem może być również masowanie lub głaskanie pleców partnerki. Dzięki znajdującym się na nich licznym zakończeniom nerwowym takie działanie ze strony partnera może wywołać u niej prawdziwy dreszcz podniecenia, podobnie jak w przypadku dotyku rąk oraz brzucha.

Zobacz także: Kryzys w związku? 6 sposobów na to jak naprawić związek lub małżeństwo

Wiele mężczyzn podczas zbliżenia od razu skupia się na stymulacji narządów płciowych u partnerki. Specjaliści zalecają jednak, aby grę wstępną rozpocząć od innych części ciała, co zdecydowanie spotęguje u partnerki wzrost napięcia seksualnego. Takich czułych punktów jest na ciele kobiety znacznie więcej. Mogą to być również pośladki oraz nogi, a szczególnie wewnętrzna cześć ud. Co ciekawe w przypadku niektórych kobiet niezwykle wrażliwe na dotyk są stopy. Masaż tej części ciała przez partnera nie tylko doskonale je relaksuje i odpręża, ale też w wielu przypadkach może doprowadzić do seksualnego pobudzenia.

W czasie odkrywania stref erogennych u swojej partnerki warto obserwować jej reakcje i to jak na dany dotyk reagują określone części jej ciała. Wtedy łatwiej będzie określić partnerowi, które z tych miejsc jest najbardziej wrażliwe na dotyk. Warto również porozmawiać szczerze z partnerką o jej odczuciach.

 Zobacz także: Co to jest erogenia? Te pieszczoty doprowadzą do wrzenia każdą kobietę!

Zagłosuj

Jak często uprawiasz seks?

Liczba głosów:

Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.
Rozwiąż quiz

Odpowiedz na kilka pytań i przekonaj się jaką żoną będziesz w przyszłości

Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.

Lubisz gotować?