Zamknij

Stonewalling to niebezpieczne zjawisko w związku. Tiktokerka przed nim ostrzega

24.08.2022 13:32

Stonewalling to popularne zjawisko, które może pojawić się podczas kłótni w związku. Okazuje się, że jest niebezpieczne dla nas i dla tej relacji.

Stonewalling to niebezpieczne zjawisko w związku. Co to, czym się charakteryzuje?
fot. Shutterstock

Podczas kłótni z partnerem często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że stosujemy techniki manipulacyjne, które mogą być druzgocące dla naszej relacji. Ludzie robią to podświadomie, co niekiedy przynosi opłakane skutki. Jedną z takich technik jest stonewalling. To popularny sposób manipulacji w związku, który może dotyczyć każdego z nas, przed czym ostrzega jedna z tiktokerek. Zobaczcie, czym charakteryzuje się to zjawisko i jak sobie z nim poradzić.

Zobacz także: Syndrom gotującej się żaby to niebezpieczne zjawisko w związku. Dotyczy nie tylko kobiet

Stonewalling to niebezpieczne zjawisko w związku. Tiktokerka ostrzega

Tiktokerka @martyna.mowi chętnie udziela porad związkowych przy pomocy swojego konta w aplikacji. Jej profil obserwuje już ponad 100 tys. osób.

Teraz Martyna opowiedziała o technice manipulacyjnej, jaką jest stonewalling. Okazuje się, że jest ona naprawdę popularna. Na czym polega? 

Kiedy druga osoba próbuje rozwiązać z nami jakiś problem, my automatycznie zamykamy się w sobie i odmawiamy prowadzenia dalszej dyskusji - tłumaczy tiktokerka. 

Okazuje się, że w ten sposób możemy przejąć kontrolę nad naszym partnerem. Co gorsze, manipulujemy też jego emocjami. To nie prowadzi jednak do rozwiązania konfliktu, wręcz przeciwnie - może wywołać jedynie frustrację drugiej osoby. 

Zobacz także: Hogging to niebezpieczne zachowanie głównie ze strony mężczyzn. "Nikt nie zasługuje na coś takiego"

Jak poradzić sobie ze stonewallingiem w związku? 

Martyna zdradziła sposób, który może pomóc poradzić sobie ze stonewallingiem w związku. Jeżeli zależy wam na kimś, warto wprowadzić go w życie. 

Co zrobić, kiedy twój partner stosuje ten chwyt? Zamiast z nim walczyć, lepiej powiedzieć mu, co czujesz w momencie, kiedy on się wycofuje. Warto też dodać, że nie masz zamiaru zmuszać już go do dalszej dyskusji i jeżeli będzie gotowy, to niech sam wykona pierwszy krok i się do ciebie odezwie - doradza tiktokerka. 

Internauci, którzy skomentowali filmik Martyny, przyznają, że zdarzało im się nieświadomie stosować stonewalling lub sami padli jego ofiarami. Niektórzy dziękują jej za to nagranie. 

Takie spojrzenie z obu stron jest świetne. 
 
Moja partnerka stosuje to ciągle. 
 
Stosowałam to nieświadomie - piszą internauci.

A w waszym związku pojawia się stonewalling? 

Zobacz także: Spiking to niebezpieczne zjawisko. Przez nie kobiety boją się chodzić do nocnych klubów

loader
Madonna i Sean Penn - ich związek był toksyczny
8 Zobacz galerię
fot. Splash News/EAST NEWS

Źródło: TikTok