Zamknij

Odczuwasz spadek libido? Te 4 rzeczy pomogą ci je podnieść

10.12.2020 15:35

Nie zawsze mamy ochotę na seks. Jeżeli jednak ten stan długo się utrzymuje, to może być spadek libido. Sprawdź, jak sobie z tym poradzić.

Para ze spadkiem libido na łóżku
fot. Shutterstock

Libido to określenie, które stosujemy, gdy mówimy o popędzie seksualnym. Oczywiście nikt z nas nie jest robotem i nie zawsze mamy chęci na seks, zwłaszcza gdy w naszym życiu pojawiają się problemy. Jeżeli jednak od dłuższego czasu nie mamy ochoty na igraszki, może być tak, że nasze libido zdecydowanie spadło. Czy da się jakoś zaradzić tej sytuacji? Oczywiście. Okazuje się, że istnieją 4 sposoby na to, żeby zwiększyć jego poziom. 

Zobacz także: Te słowa działają jak afrodyzjaki. Wypróbujcie je na swoim partnerze

Spadek libido: 4 rzeczy, które pomogą ci je zwiększyć

Spadek libido może być spowodowany wieloma rzeczami. Przemęczenie, stres, a nawet zła dieta mogą sprawiać, że nie mamy ochoty na seks. Jak temu zaradzić? 

Portal Womenshealth.pl przedstawił 4 sposoby na to, jak podnieść poziom libido. Koniecznie je wypróbuj. 

1. Oczyść umysł

Każdy z nas ma na głowie problemy dnia codziennego. Seks natomiast sprawia, że możemy, choć na moment o wszystkim zapomnieć. Problem pojawia się wtedy, gdy nie umiemy skupić się na przyjemności, bo cały czas myślimy o czymś innym. Pomóc w tym może np. medytacja. Skup się na swoim mózgu i postaraj pozbyć negatywnych myśli. To może ci pomóc uciec na moment od problemów i znów odczuć przyjemność. 

2. Skup się na swoim ciele

Znajomość własnego ciała potrafi dostarczyć jeszcze więcej rozkoszy. Dlatego też staraj się sprawiać sobie drobne przyjemności, np. delektując się mydleniem ciała pod prysznicem. Możesz też położyć się, zamknąć oczy i skupić na każdym jego elemencie. Pomyśl, w jakich miejscach jesteś spięta i postaraj się je rozluźnić. 

3. Wspomnij przyjemne chwile z partnerem

Nic tak nie podkręca libido jak wspomnienia rozkoszy, których już doznaliśmy. Są to rzeczy namacalne, które łatwo sobie wyobrażamy. Wspominając seks ze swoim partnerem, nakręcisz się ponownie na to doświadczenie. I będziesz miała ochotę na jeszcze więcej. 

4. Podkręć romantyczne doznania

Możesz też obejrzeć film erotyczny lub przeczytać pikantną książkę. To na pewno cię poruszy. Nie zapomnijcie z ukochanym o grze wstępnej. To właśnie ona ma na celu podgrzanie atmosfery w sypialni i dzięki niej możesz nabrać ochoty na seks. 

Zobacz także: Bodystocking to nowy trend, który podkręci atmosferę w sypialni. Odważysz się na niego?

loader

Oto 10 najseksowniejszych mężczyzn 2020 roku. Każdy z nich jest przystojny, ale w ich przypadku nie tylko wygląd się liczy.