Zamknij

Rozpoczął się "sezon kajdanek"! Jeżeli jesteś singlem, lepiej uważaj

09.11.2020 14:13
Para zapięta w kajdany
fot. Shutterstock

"Sezon kajdanek" to zjawisko, które trwa przez kilka miesięcy w roku i... może być groźne dla singli! Sprawdź, na czym polega.

Nie każdy z nas marzy o tym, żeby być w związku. Niektórzy są po prostu urodzonymi singlami, którzy najlepiej czują się, gdy nie muszą się angażować. Nawet tego typu osoby może dopaść jednak tzw. "sezon kajdanek". Jest to zjawisko, które trwa przez kilka miesięcy w roku i potrafi być naprawdę groźne dla naszej sfery uczuciowej. Potrafi wprowadzić zawirowania w życiu każdego z nas, nawet u najbardziej zagorzałych singli. I to właśnie dla nich to zjawisko jest najniebezpieczniejsze. Sprawdźcie, czym tak naprawdę jest "sezon kajdanek" i w jakim okresie występuje.

Zobacz także: Kiedy facet jest gotowy na to, żeby się ustatkować? Zdradza to jego wiek

"Sezon kajdanek" jest groźny dla singli? Sprawdź, na czym polega!

Sezon jesienno-zimowy jest magiczny. Zwłaszcza okres Bożego Narodzenia i klimat świąteczny, który możemy poczuć już w listopadzie. To przekłada się na... związki.

Okazuje się, że magia świąt tak na nas wpływa, że mamy ochotę się zakochać. Nawet wtedy, gdy jesteśmy zawziętymi singlami. 

Portal Yourtango.com nazwał ten okres "sezonem kajdanek". Dlaczego? 

Okazuje się, że właśnie w tym okresie, ludzie, przede wszystkim single, odczuwają wzmożoną potrzebę bycia w związku. Okres, który rozpoczyna się w Halloween, a kończy Walentynkami, wzmaga potrzebę umawiania na randki, przytulania i pocałunków. A to sprawia, że w pewnym momencie single mają wrażenie, jakby na ich dłonie nałożono kajdany. 

Oczywiście zdarzają się wyjątki, kiedy to pod wpływem świątecznego nastroju znajdujemy miłość życia. Ci single, którzy deklarują, że najważniejsze jest dla nich poczucie wolności i są samowystarczalni, mogą w pewnym momencie odczuć jednak dyskomfort. 

Jak się okazuje, "sezon kajdanek" ma swoje plusy i minusy. Wielu ekspertów uważa bowiem, że to idealna szansa na zmianę zdania co do szukania miłości. Jeżeli jednak wiesz, że bycie singlem ci odpowiada, bądź czujny. Może się okazać, że przez moment dasz się omamić świątecznemu nastrojowi, który w pewnym momencie pęknie niczym bombka, która spada z choinki. 

Zobacz także: Jesteś urodzoną flirciarą? Te 3 sygnały mogą o tym świadczyć!

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!