Zamknij

Sesja buduarowa. Czym jest i jak się do niej najlepiej przygotować?

27.05.2020
Aktualizacja: 27.05.2020 11:56
Sesja buduarowa
fot. Shutterstock

Chcesz poczuć się bardziej pewna siebie i sexy? Chcesz przygotować dla swojego mężczyzny (lub dla siebie!) wspaniałą, zmysłową pamiątkę? Weź udział w sesji buduarowej! Zobacz, na czym polega, i jak się do niej najlepiej przygotować.

Czym jest sesja buduarowa?

Sesja buduarowa to sesja fotograficzna wykonywana w domu, w hotelu lub w specjalnie przygotowanym atelier fotografa. Ma ona na celu uwiecznienie piękna, najczęściej kobiety, ale niekiedy również par w stylizowanym otoczeniu i w strojach podkreślających naturalną urodę.

Efektem takiej sesji są nie tylko wyjątkowe zdjęcia w eleganckim pudełku lub albumie, czy też fotografie na płótnie. Celem sesji buduarowych jest także stworzenie przyjemnej, relaksującej atmosfery, w której modelka może się poczuć bardziej pewna swojej urody, dlatego najczęściej odbywają się one w bieliźnie.

Makijaż i fryzura na sesję buduarową

Kobiety, które biorą udział w sesji buduarowej, najczęściej występują w roli modelki po raz pierwszy, dlatego warto się do niej dobrze przygotować. Makijaż i fryzurę można wykonać przed sesją samodzielnie lub też skorzystać z usług swojej makijażystki i fryzjerki.

Dobrze jest jednak oddać się w ręce wizażystki, z którą współpracuje fotograf. Wizażystka będzie mogła też w trakcie sesji na bieżąco dokonywać ewentualnych poprawek w makijażu i fryzurze.

Jeśli zdecydujesz się na jej usługi, na sesję przyjedź bez makijażu. Dzień wcześniej wykonaj peeling całego ciała i nałóż na nie balsam, a na twarz krem na noc.

Jaki przygotować strój na sesję buduarową?

Najważniejszym elementem stroju do sesji buduarowej jest ładna bielizna, najlepiej koronkowa. Zabieramy ze sobą co najmniej dwa komplety w różnych kolorach.

Wskazane jest też zabranie ze sobą pończoch samonośnych lub z pasem. Oprócz ładnej bielizny warto zabrać ze sobą także kilka części garderoby na początek sesji, na przykład jedwabną halkę, satynowy szlafrok, miękki sweter.

Odzież, którą zabierzesz ze sobą, musi być czysta, wyprasowana i dopasowana do okoliczności. Do dyspozycji modelki zwykle są również ubrania ze studia.

Jakie przygotować buty i dodatki na sesję buduarową?

Na sesję buduarową zabieramy wszystko to, co pomoże nam stworzyć niepowtarzalne ujęcia. Może to być biżuteria (unikamy jednak zabierania małych i drogich rzeczy, które podczas sesji mogą gdzieś wpaść), ale także kwiaty, kapelusze i inne nakrycia głowy, a nawet dodatki z szafy męża lub partnera, takie jak krawat lub koszula.

Buty, jakie ze sobą zabierzemy, powinny być dobrane do stylizacji. Na zdjęciach najlepiej prezentują się szpilki. Dbamy o to, by były czyste (zwłaszcza podeszwy!), by nie zburzyły pięknego ujęcia.

Jak zadbać o ciało przed sesją buduarową?

Nie co dzień bierze się udział w sesji w bieliźnie, dlatego też warto się do tego dobrze przygotować. Jeśli chodzisz na solarium, skorzystaj z niego nie później niż na tydzień przed sesją.

Trzeba też zadbać o usta i nawilżać je (a nawet natłuszczać) codziennie, by nie były spierzchnięte. Jeśli nie malujesz na co dzień paznokci, pomaluj je bezbarwnym lakierem, by nabrały blasku.

Na zdjęciach doskonale prezentuje się naturalny manicure, na przykład francuski lub też w kolorze pastelowym. Unikamy odcieni perłowych, a także cyrkonii i zdobień. Włosy powinny być pozbawione odrostów, wyprostowane lub wymodelowane na szczotce. Zwykle pozostawiamy je na sesję rozpuszczone.

Depilacja przed sesją buduarową

Depilacja to zabieg, który zasługuje tu na szczególną uwagę. Nigdy nie wykonujemy jej w dniu sesji, ponieważ podrażnienia na skórze trudno będzie zatuszować.

Pamiętamy jednak o niej na kilka dni wcześniej, zwłaszcza o wyregulowaniu brwi, usunięciu wąsika i włosów przy pieprzykach. Jeśli masz ciemne owłosienie na rękach i nie chcesz, by było widoczne, musisz je usunąć przed sesją, gdyż nie da się go zatuszować na zdjęciu.

O czym jeszcze warto wiedzieć, przygotowując się do sesji buduarowej?

Przede wszystkim nie zabieramy ze sobą ubrań w poziome paski i prążki, które dodają kilogramów. Jeśli podczas sesji będziesz pozować w sukience, załóż pod nią gładką bieliznę, najlepiej bezszwową. Żadnych kokardek pod spodem! Nie zmieniaj całkowicie fryzury tuż przed sesją. Wybierz taką, która jest sprawdzona, w której dobrze się czujesz i w której dobrze wyglądasz. Przyjdź wyspana i wypoczęta i... nie dodawaj sobie odwagi alkoholem (kieliszek wina w zupełności wystarczy!).