Zamknij

Odczuwacie znudzenie w sypialni? Wypróbujcie seks tantryczny

16.05.2022 14:34
Seks tantryczny: co to jest, na czym polega, jak go uprawiać?
fot. Shutterstock

Seks tantryczny wzbudza wiele kontrowersji, ale może przenieść wasze życie miłosne w zupełnie inny wymiar. Zobaczcie, na czym polega.

Życie seksualne powinniśmy nieustannie urozmaicać - zwłaszcza gdy jesteśmy w długich związkach. Warto próbować nowych rzeczy, które przeniosą nasze łóżkowe doznania na jeszcze wyższy poziom. Właśnie na tym polega seks tantryczny, który jest nie tylko zbliżeniem płciowym. To prawdziwy rytuał, który może trwać nawet godzinę i ma sprawiać przyjemność zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Choć ma równie wielu przeciwników, co zwolenników, każdy powinien go wypróbować, żeby wiedzieć, czy być może właśnie jemu odpowiada.

Zobacz także: Ta jedna rzecz poprawi wasze łóżkowe doznania. Przygotuje ciało i uspokoi umysł

Seks tantryczny: co to jest i na czym polega?

Masz wrażenie, że w twojej sypialni wieje nudą i żadne nowe pozycje seksualne nie przynoszą upragnionych efektów? Seks tantryczny może pomóc. 

Nazwa tego typu zbliżenia pochodzi od słowa "tantra", które oznacza starohinduską sztukę miłości i filozofii. Oparta jest ona na pogłębieniu samoświadomości i na tym, żeby kochankowie się lepiej poznali i zaakceptowali. Kobieta, która posiada energię yin, powinna stworzyć jedność z mężczyzną o energii yang.

Tym samym kobieta przekazuje swoją strefę emocjonalną mężczyźnie, a on zalewa ją swoją energią fizyczną. Sfera duchowa łączy się ze sferą cielesną, a przy pomocy czakr seks tantryczny pobudza wszystkie nasze zmysły, jednocześnie przynosząc nam niezapomniane doznania i pogłębiając nasze relacje z partnerem. 

Zobacz także: Jak powinna wyglądać gra wstępna? Dzięki tym wskazówkom wszystko odczujecie bardzie

Jak uprawiać seks tantryczny?

Żeby uprawiać seks tantryczny, trzeba posiąść kilka umiejętności. Najważniejsze jest stworzenie odpowiedniego klimatu w sypialni. Przyjemna pościel, światło świec i mantry pomogą wam się skupić. Następnie oddajcie się poszczególnym elementom seksu tantrycznego.

  1. Na początku należy siąść naprzeciwko partnera i patrzeć mu głęboko w oczy. Powinniście też zsynchronizować swoje oddechy.
  2. Potem połączcie wasze dłonie i spróbujcie skupić się na wzajemnym dotyku.
  3. Kolejnym punktem jest już gra wstępna w całym tego słowa znaczeniu - kochankowie całują swoją twarz, szyję, uszy. Możecie się też delikatnie dotykać. Dobrze pod tym względem sprawdzi się masaż tantryczny, który ma na celu stymulację stref erogennych i pobudzenie energii seksualnej. 
  4. Na końcu następuje akt seksualny, ale powinien być on bardziej świadomy. W seksie tantrycznym istotą jest sprawienie sobie nawzajem przyjemności - nie chodzi o sam orgazm, a o to, żeby w całym ciele poczuć płynącą z waszych ciał energię. Kluczowe jest tu świadome poruszanie miednicą i ćwiczenie mięśni Kegla - zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. 

Pamiętajcie jednak, żeby nie wstrzymywać orgazmu za wszelką cenę. Ostatecznie oboje powinniście osiągnąć spełnienie, a doznania mogą być niezapomniane. 

Zobacz także: Odczuwasz spadek libido? Te 4 rzeczy pomogą ci je podnieść

United Archives/East News
12 Zobacz galerię
fot. East News

Źródło: poradnikzdrowie.pl/hellozdrowie.pl/elle.pl