Zamknij

Nowa aplikacja randkowa. Dzięki niej znajdziesz drugą połówkę po... ulubionym memie

20.07.2021 09:18
Schmooze: nowa aplikacja randkowa. Łączy w pary przy pomocy memów
fot. Shutterstock

Na rynku istnieje wiele aplikacji randkowych, ale żadna nie jest taka jak ta. Schmooze łączy ludzi w pary przy pomocy... memów. 

Znalezienie miłości nie należy do łatwych rzeczy. Dlatego też wielu ludzi korzysta z aplikacji randkowych, dzięki którym możemy trafić na idealną drugą połówkę. Zazwyczaj algorytmy łączą nas z innymi na podstawie określonych cech charakteru, np. specyficznego poczucia humoru. Teraz jednak na rynku pojawiła się zupełnie innowatorska aplikacja, której twórcy poszli o krok dalej. Jej użytkownicy mogą znaleźć miłość swojego życia przy pomocy... memów. Sami zobaczcie, co to za aplikacja i w jaki sposób działa.

Zobacz także:  Chcesz iść na randkę? Musisz się zaszczepić. Nowe funkcje w aplikacjach randkowych

Schmooze: nowa aplikacja randkowa. Łączy w pary przy pomocy memów

Aplikacja Schmooze została stworzona przez jedną z amerykańskich studentek. I choć opiera się na podobnych schematach jak np. Tinder, jest całkowicie odkrywcza.

W Schmooze, podobnie jak w przypadku innych aplikacji randkowych, możemy przesuwać profile od prawej do lewej. Na Tinderze jednak znajdują się tam zdjęcia potencjalnych partnerów. W Schmooze natomiast zamiast nich obejrzycie... memy.

Celem aplikacji jest znalezienie dla nas partnera o podobnym poczuciu humoru. Zaznaczamy, które memy nam się podobają, a następnie algorytm łączy nas w pary z ludźmi o takim samym guście. 

Nie tylko historie obrazkowe są wyznacznikiem dla twórców aplikacji. Algorytm sprawdzi także, czy nasze zainteresowania pokrywają się z wybranym dla nas partnerem. 

Zobacz także:  Na te cechy partnera zwracamy uwagę podczas pandemii. Królują w aplikacjach randkowych

Jak powstała aplikacja Schmooze? 

Schmooze stworzyła Vidya Madhavan. To studentka Uniwersytetu Stanforda. Pomysł na aplikację nasunął jej się, gdy rozmawiała ze swoją przyjaciółką przez internet. Niektóre odpowiedzi otrzymywała bowiem w formie memów. I właśnie wtedy pomyślała, że to świetny sposób na poznanie drugiej połówki. 

Jak podaje portal zdrowie.wprost.pl., wersja beta aplikacji została przetestowana latem 2020 roku. W badaniach wzięło udział ponad 200 studentów. Dziś aplikacja jest już dostępna w wersji iOS oraz Android. W jej bazie znajduje się około 6 tysięcy memów, które skrupulatnie są dodawane. Aplikacją zainteresowali się także pierwsi inwestorzy. 

Zobacz także:  Tego typu kobiety mają największe powodzenie u mężczyzn. Oni nie mogą im się oprzeć

Źródło: zdrowie.wprost.pl