Zamknij

Tych rzeczy nigdy nie zmieniaj dla swojego partnera. W związku trzeba stawiać granice

05.03.2021 11:36
Para przytula się czołami do siebie
fot. Shutterstock

Są takie rzeczy, o które nie możemy prosić swojego partnera. A już na pewno nie powinniśmy zmieniać ich na jego życzenie.

Związek wymaga chodzenia na kompromisy. To, że coś zaczyna nam przeszkadzać w partnerze, jest rzeczą normalną. Warto wówczas szczerze ze sobą porozmawiać i w jakiś sposób dostosować się do drugiej osoby. Oczywiście, jeżeli ona odwdzięcza nam się tym samym. Są jednak takie rzeczy, których nie powinniśmy zmieniać dla naszego partnera. Nawet wtedy, gdy bardzo mu na tym zależy. I nie wypada też prosić go o to, żeby dostosował je do nas. Sami zobaczcie, jakiej granicy nie powinno się przekraczać w związku.

Zobacz także: Ile czasu mężczyzna potrzebuje, żeby się zakochać? Nie tak dużo, jak się wam wydaje

Rzeczy, których nie należy zmieniać dla partnera. Nawet gdy mu zależy

Są pewne strefy w życiu każdego człowieka, na które inni nie powinni mieć wpływu. Oczywiście prawdziwy związek wymaga ustalenia priorytetów, ale partner nie ma prawa prosić nas, żebyśmy zrezygnowali z tych 5 rzeczy.

1. Zmiana poglądów i wyznania

Każdy z nas ma jakieś poglądy. Są też ludzie wierzący lub nie. I tak naprawdę są to sprawy osobiste, na które nikt nie powinien mieć wpływu. Oczywiście kwestia wyznania może być sporna w związku. Zwłaszcza gdy planujecie ślub i wspólne wychowywanie dzieci. Pamiętajcie jednak, że wówczas musicie jakoś się porozumieć lub po prostu zrezygnować z pewnych kwestii. Nikt nie ma prawa wymuszać zmiany poglądów i wyznania na drugim człowieku. 

2. Zmiana wyglądu i odchudzanie

W tym przypadku powinniście kierować się ludową maksymą "widziały gały, co brały". Trudno zrozumieć, dlaczego wiążemy się z kimś, a potem próbujemy zmieniać jego wygląd. Przecież cały czas prezentuje się tak samo. Możemy zasugerować pewne rzeczy, ale nie wolno nam wypominać, że ktoś ma krzywe nogi lub za dużo waży. A już na pewno nie warto się tym przejmować i zmieniać swojego wyglądu wyłącznie dla partnera, jeżeli sami tego nie chcemy. 

3. Ograniczenie kontaktów z bliskimi

Przyjaciele i rodzina byli przy nas, zanim na horyzoncie pojawił się obiekt naszych westchnień. Partner, jeżeli jest w porządku, zaakceptuje twoich bliskich. Na pewno nie ma prawa wymuszać na tobie zerwania z nimi kontaktów lub rozliczać cię ze wspólnie spędzonego czasu. 

4. Odejście z pracy lub rezygnacja z pasji

W zdrowym związku każdy z nas może spełniać się tak, jak tego potrzebuje. To kobieta powinna decydować o tym, czy chce się dokształcać, pracować lub rozwijać swoje pasje. Oczywiście można uzgodnić pewne kwestie np. gdy pojawiają się dzieci. Żaden partner jednak nie ma prawa decydować za nas, co tak naprawdę jest dla nas dobre. 

5. Zmiana miejsca zamieszkania

To, gdzie mieszkacie, zawsze musi być wspólną decyzją. Jeżeli nie chcesz czuć się jak w klatce, nigdy nie daj zdecydować za siebie np. o wyjeździe do innego miasta lub za granicę. Co innego na wakacje, co innego na całe życie. 

Zobacz także: Po czym poznać, że kobieta interesuje się facetem? Wystarczy spojrzeć na mowę jej ciała

Wydawać się może, że show-biznes i trwały związek nie idą w parze. Te gwiazdy udowodniły, że może być inaczej.

Źródło: Papilot.pl/Dojrzalakobieta.pl