Zamknij

Diana po rozwodzie z Karolem musiała zrezygnować z jednej rzeczy. Oto szczegóły ugody

26.08.2021 10:16
Rozwód Diany i Karola: księżna musiała zrezygnować z ważnej rzeczy
fot. JOHNNY EGGITT/AFP/East News

Rozwód Diany i Karola był jedną z najbardziej kontrowersyjnych sytuacji w historii rodziny królewskiej. Księżna musiała wówczas zrezygnować z jednej rzeczy.

Związek Diany i Karola niemal od początku nie należał do udanych. Według biografii księżnej już przed ślubem dowiedziała się, że mąż zdradza ją z Kamilą. Mimo tego byli małżeństwem przez wiele lat i wspólnie powitali na świecie dwóch synów. Ostatecznie jednak ten związek musiał się zakończyć. W 1992 roku Pałac Buckingham oficjalnie ogłosił ich separację, a 4 lata później otrzymali upragniony rozwód. Wówczas podpisali ugodę, która stanowiła, że Diana musi zrezygnować z jednej, bardzo ważnej rzeczy. Zobaczcie, o co chodziło. 

Zobacz także:  Diana wiedziała, co zrobić, żeby uzyskać zgodę królowej na rozwód. Przewidziała reakcję rodziny

Rozwód Diany i Karola: księżna musiała zrezygnować z ważnej rzeczy

Choć nie był to pierwszy rozwód w rodzinie królewskiej, zdecydowanie wzbudzał największe emocje. Rozstanie Diany i Karola było nawet porównywane do niechlubnej abdykacji Edwarda VIII. Było jednak jedynym dobrym wyjściem z tej sytuacji.

Diana i Karol przez lata byli nieszczęśliwi. Nic więc dziwnego, że ostatecznie królowa Elżbieta wyraziła zgodę na ich rozwód. Małżonkowie musieli jednak podpisać oficjalną ugodę.

W dokumencie zawarte zostały najważniejsze informacje dotyczące tego, jak będzie wyglądać życie obojga po rozstaniu. W tym oczywiście określono kwestie związane z mieszkaniem oraz opieką nad Williamem i Harrym. Wyraźnie zaznaczona została też jedna rzecz, z której Diana musiała zrezygnować. Książę Karol pod tym względem był bowiem nieubłagany.

Jak podał portal popsugar.co.uk, następca tronu nie chciał, żeby Diana czuła się nadal członkiem rodziny królewskiej. Przez to został jej zabrany przydomek "Jej Królewskiej Mości". Elżbieta II zadbała jednak o to, żeby Lady Di nie została z niczym. Ze względu na to, że Brytyjczycy uwielbiali jej synową, pozostawiła jej tytuł księżnej Walii, choć ten Diana również powinna utracić po rozwodzie z Karolem. 

Zobacz także:  Nie uwierzycie, kto wspierał Dianę podczas separacji z Karolem. To mogło go zaboleć

Rozwód księżnej Diany i księcia Karola

Rozwód Diany i Karola orzeczono 28 sierpnia 1996 roku - po 4 latach separacji. Książę i księżna Walii byli małżeństwem przez 15 lat. Doczekali się dwóch synów - Williama i Harry'ego. 

Diana długo nie nacieszyła się wolnością. Rok później miał miejsce wypadek samochodowy z udziałem księżnej, w wyniku którego zmarła. 

Zobacz także:  Nie tylko Diana i Karol. O tych rozwodach w rodzinie królewskiej też było głośno

Źródło: popsugar.co.uk