Zamknij

Romantyczne miejsca w Polsce - trzy miasta, które musisz odwiedzić

17.02.2021
Aktualizacja: 17.02.2021 17:45
Które romantyczne miejsca w Polsce warto odwiedzić?
fot. Shutterstock

Myśląc o romantycznym weekendzie z ukochanym, masz przed oczami Paryż i Wenecję? Romantyczne miejsca w Polsce są równie urocze, a dodatkowo na tyle blisko, że możesz odwiedzić je w każdej chwili. 

Większość z nas kojarzy romantyczne miejsca w Europie, ale o Polsce zwykle nie myślimy w ten sposób. Góry, morze, Mazury - to idealny pomysł na weekend, ale romantyczne miejsca często kryją się tuż za rogiem, a często się nad nimi nie zastanawiamy. Romantyczne miejsca na Śląsku kryją się w starych zamkach, na przykład w Olsztynie i Bobolicach. Również Dolny Śląsk romantycznych miejsc ma wiele, zaczynając od Wrocławia, a kończąc na Parku Narodowym Gór Stołowych. Jakie romantyczne miejsca w Polsce na weekend najlepiej się sprawdzą? 

Zobacz także: Co oznacza, kiedy śni ci się podróż? Sen o podróżach może zwiastować różne rzeczy!

Romantyczne miejsca w Polsce - Kazimierz Dolny każdego zauroczy 

Romantyczne miejsca w Polsce dają niezliczone możliwości na spędzanie czasu we dwoje. Urokliwe miasta, parki - nie trzeba daleko szukać, żeby spędzić parę chwil w miłych okolicznościach. Jednak są takie, które cieszą się szczególną popularnością. Położony na Lubelszczyźnie Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Polsce. Nic dziwnego, że nowożeńcy często wybierają go na sesję ślubną. Rynek z zabytkowymi kamienicami i piękne widoki nad Wisłą tworzą romantyczny klimat, do którego chce się wracać nie tylko zakochanym. Malownicze widoki na pobliskie wzgórza można podziwiać, spacerując pełnymi klimatu uliczkami z dawnych lat. Z kolei ruiny średniowiecznego zamku to niebanalne miejsce na wyznanie miłości drugiej połówce. 

Zobacz także: Planujesz podróż poślubną? Te kierunki przyniosą ci szczęście w małżeństwie

Romantyczne miejsca w Krakowie - co takiego ma w sobie Kładka Bernatka? 

O Krakowie napisano już wiele piosenek i wierszy, co jasno wskazuje, że ma on w sobie coś niezwykłego. Romantyczne miejsca w Krakowie dają wiele pomysłów na randki. Dużą popularnością wśród zakochanych cieszy się Kładka Bernatka. To na pozór zwykły mostek, który łączy urokliwy Kazimierz z Podgórzem, ale tysiące kłódek rozwieszonych na moście tworzą szczególną atmosferę. Wieczorem warto wybrać się na spacer po klimatycznym Starym Mieście, które nigdy się nie nudzi nie tylko zakochanym. 

Zobacz także: Wspólne podróże to klucz do udanego życia seksualnego

Romantyczne miejsca w Warszawie - spacer po Łazienkach Królewskich 

Jedno z najpopularniejszych miejsc w stolicy to zarazem idealne miejsce na randkę. Dogodna lokalizacja sprawia, że nie trzeba jechać daleko, żeby spędzić parę chwil w malowniczym miejscu. Łazienki Królewskie to jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Warszawie. Po przekroczeniu bramy porzucamy zgiełk miasta na rzecz urokliwych alejek, które przenoszą nas bajkowy świat, gdzie liczy się tylko chwila, która trwa. Można spędzić cały dzień, spacerując po Łazienkach, a będzie nam się wydawać, że czas się zatrzymał. Warto zabrać trochę orzechów dla tamtejszych wiewiórek, bo są one bardzo towarzyskie. 

A jeśli chcesz wyjechać poza Warszawę, możesz odwiedzić romantyczne miejsca na Podlasiu, które kryją się nad Narwią i nad Biebrzą. Jeśli interesuje cię inny kierunek, kujawsko-pomorskie romantyczne miejsca skrywa w mieście Mikołaja Kopernika - Toruniu, a chcąc odwiedzić romantyczne miejsca w Poznaniu, warto odwiedzić most Jordana i Park Sołacki.