Zamknij

Najgłośniejsze romanse w rodzinie królewskiej. Mówiło się nawet o kochankach królowej

27.01.2021 11:09

Rodzina królewska rządzi się swoimi prawami. Choć niektóre sytuacje z nią związane są zamiatane pod dywan, o tych romansach nigdy nie zapomnimy.

Książę Filip w szarym garniturze i królowa Elżbieta w niebieskim kostiumie i kapeluszu dyskutują
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Dawniej niemal każdy król miał swoją kurtyzanę. Choć czasy się zmieniły, rodzina królewska nie do końca zrezygnowała ze swoich nawyków. O ile księżna Kate i książę William oraz Meghan i Harry tworzą udane relacje, nie wszystkie związki w rodzinie królewskiej możemy zaliczyć do idealnych. Okazuje się, że swego czasu w mediach krążyły nawet plotki o kochankach królowej Elżbiety. Choć oczywiście nigdy nie zostały potwierdzone, nadal czytamy o nich z wypiekami na twarzy. Oto najgłośniejsze romanse w rodzinie królewskiej, które wspominamy do dziś. 

Zobacz także: Nie tylko Diana i Karol. O tych rozwodach w rodzinie królewskiej też było głośno

Romanse w rodzinie królewskiej. Tymi relacjami żył cały świat

Jednym z największych amantów w historii rodziny królewskiej był... Henryk VIII. Ten król, choć u swego boku miał żonę Katarzynę Aragońską, znany był z tego, że jego łoże zawsze było otwarte dla innych pań. 

To właśnie romanse Henryka VIII doprowadziły do rozłamu Anglii z Kościołem katolickim. I to on zapoczątkował w Wielkiej Brytanii wyznanie anglikańskie. Jego liczne podboje zostały ukazane w filmie "Kochanice króla", w którym główne role zagrali: Eric Bana, Natalie Portman oraz Scarlett Johansson.

Czy jednak wieki, które upłynęły od panowania Henryka VIII, cokolwiek zmieniły w rodzinie królewskiej? Okazuje się, że rządzący obecnie Windsorowie również mają na swoim koncie pewne grzeszki, które zamiatane są pod dywan. My jednak doskonale pamiętamy te historie.

Romanse księżniczki Małgorzaty

Księżniczka Małgorzata, zanim na świecie pojawił się Harry, była uznawana za największą imprezowiczkę rodziny królewskiej. Huczne zabawy, na których się pojawiała, a także jej liczne romanse spędzały sen z powiek królowej Elżbiecie. Małgorzata jednak potrafiła być stała w uczuciach.

Jej największą miłością był pilot Peter Townsend. Księżniczka była w nim zakochana do tego stopnia, że zaczęła nawet planować ślub. Niestety na romansie się skończyło. Townsend był rozwodnikiem, w związku z czym królowa nie wyraziła zgody na małżeństwo siostry. A samego Petera wysłała do placówki dyplomatycznej w Brukseli, żeby ułatwić Małgorzacie zapomnienie o ukochanym. 

Następnie Małgorzata poślubiła fotografa Antony'ego Armstronga-Jonesa. Ich małżeństwu jednak było daleko do udanego. W pewnym momencie księżna częściej zaczęła wyjeżdżać na Karaiby, które okazały się jej miejscem na ziemi. To właśnie tam zabrała 17 lat młodszego od siebie Rody'ego Llewellyna, który był... ogrodnikiem. O tym mezaliansie aż huczało w mediach. Sprawa zakończyła się oczywiście rozwodem księżniczki.

Zobacz także: Złamane serca w rodzinie królewskiej. Te związki były z góry skazane na porażkę

TERRY O'NEILL/REX FEATURES/East News

Romanse księcia Filipa

Książę Filip, choć jest mężem królowej, także prowadził się dość swobodnie. Media rozpisywały się na temat jego licznych eskapad z kolegami. Ponoć podczas jednej z nich książę miał paradować nago w samym fartuszku i rozdawać drinki zebranym tam mężczyznom i kobietom. 

W prasie pojawiły się także jego zdjęcia z kolacji z wokalistką Pat Kirkwood. W latach 60. był posądzony o romans z księżną Kentu, następnie aktorką Merle Oberon oraz wieloma innymi paniami z dobrych domów. Wśród kobiet, które widziano u boku męża królowej, znalazły się bowiem również: księżna Abercorn oraz lady Brabourne. 

Oczywiście żadna z tych relacji nie została oficjalnie potwierdzona. Królowa Elżbieta robiła dobrą minę do złej gry, jednocześnie wybaczając mężowi wszystkie jego eskapady. Jak możemy przeczytać w biografii monarchini, po prostu "nauczyła się to tolerować". Dzięki temu są parą już od 74 lat. 

ASSOCIATED PRESS/East News

Romanse królowej Elżbiety

Choć najwięcej mówiło się na temat romansów księcia, również królowa była podejrzewana o to, że łączą ją zażyłe relacje z innymi mężczyznami. Media rozpisywały się przede wszystkim o jej dwóch bliskich przyjaciołach.

Jednym z nich był koniuszy Patrick Plunket. Przez 20 lat to właśnie on był jej towarzyszem podczas konnych przejażdżek. Królowa uwielbiała spędzać z nim czas i nawet pozwalała mu całować się w policzek na przywitanie. Według oficjalnych informacji byli po prostu serdecznymi przyjaciółmi, choć wielu doszukiwało się w tej relacji głębszego uczucia.

Podobnie było w przypadku Harry'ego Porchestera. Jak podają brytyjskie media, ich romans miał mieć miejsce w latach 60. Sporo mówiło się także na temat podobieństwa syna królowej Elżbiety, księcia Andrzeja, właśnie do Porchestera. Choć są to oczywiście spekulacje, bez wątpienia łączyły ich zażyłe stosunki. Ona mówiła do niego "Porchie", on zwracał się do niej tak jak najbliżsi - "Lilibet". Czy któraś z tych relacji naprawdę znaczyła coś więcej niż przyjaźń, trudno powiedzieć. My wolimy myśleć, że królowa jest nieskazitelna. 

Zobacz także: W dniu ślubu królowej i Filipa zdarzył się wypadek. Elżbieta była załamana

AP/East News

Romans Karola i Kamili

To jeden z najgłośniejszych i najtragiczniejszych romansów w historii rodziny królewskiej. Karol i Kamila zakochali się w sobie jeszcze w młodości. Niestety królowa nie wyrażała zgody na ich związek, książę musiał wyjechać, a jego ukochana wówczas wyszła za mąż za Andrew Parkera-Bowlesa. Po powrocie Karola rodzina zaczęła naciskać na jego ustatkowanie się. Wówczas wybranką księcia została Diana Spencer. 

Karol i Kamila wciąż jednak pozostawali w bliskich relacjach. Książę ostatecznie sam przyznał, że przez te wszystkie lata mieli romans. Długo jednak musieli czekać na przypieczętowanie tej relacji. Kamila rozwiodła się z Andrew w 1995 roku, a Karol z Dianą w 1996 roku. Rok później Lady Di zginęła w wypadku samochodowym. Mimo wszystko do ślubu Karola i Kamili upłynęło jeszcze sporo czasu. Pobrali się dopiero w 2005 roku. 

Romans księżniczki Beatrycze z... mordercą

A to jeden z największych skandali brytyjskiej rodziny królewskiej ostatnich lat. W 2006 roku 17-letnia wówczas Beatrycze zaczęła spotykać się z Paolo Liuzzo. Szybko okazało się, że mężczyzna został skazany za morderstwo. W więzieniu spędził rok, a następnie został zwolniony warunkowo, ponieważ zmieniono kwalifikację czynu na napaść. 

Rodzina królewska musiała jednak solidnie tłumaczyć się z tej relacji. W oficjalnym oświadczeniu napisano, że królowa zaufała osądowi księżniczki. Ostatecznie ta relacja i tak dość szybko przeszła do historii. 

Zobacz także: Kate i William zwlekali z ogłoszeniem zaręczyn. Tuż po nich otrzymali przykrą wiadomość

loader

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!