Zamknij

Istnieją różne rodzaje pocałunków. Każdy z nich ma wyjątkowe znaczenie

24.02.2021 11:27
Para zakochanych całuje się na tarasie przed domem
fot. Shutterstock

Pocałunki mogą być różne, a każdy z nich ma inne znaczenie. Sprawdź, czym charakteryzuje się sposób całowania twojego partnera.

24 lutego obchodzimy Dzień Niespodziewanego Całusa. A te mogą być przeróżne. Pocałunek symbolizuje uczucie i namiętność między partnerami, ale równie dobrze może być przejawem troski, w końcu istnieją też przyjacielskie całusy w policzek. Jest to jednak tak emocjonalna forma okazywania swoich uczuć, że niemal każdy jego rodzaj ma jakieś znaczenie. W sieci znaleźć można różne interpretacje poszczególnych pocałunków. Wybraliśmy dla was te najpopularniejsze. Niektóre z nich znaczą naprawdę wiele.

Zobacz także: Jaki powinien być dobry pocałunek? Ekspert twierdzi, że do ideału muszą być spełnione te warunki

Rodzaje pocałunków i ich znaczenie. Co symbolizuje każdy z nich?

Interpretacja w dużej mierze zależy od relacji, jaka łączy nas z drugą osobą. O ile namiętne pocałunki są zarezerwowane przede wszystkim dla kochanków, inne mogą mieć przeróżne znaczenia.

Pocałunek w policzek np. będzie symbolizował zupełnie co innego, gdy dajemy go przyjacielowi, a nabierze bardziej intrygującego, intymnego znaczenia, jeżeli podarujemy go osobie, która nam się podoba. 

Identycznie jest z wieloma innymi pocałunkami. Wyróżniliśmy kilka najpopularniejszych i postaramy się wyjaśnić wam ich znaczenie.

Pocałunek w policzek

Jeżeli całujemy w ten sposób przyjaciela lub kogoś z rodziny, wówczas jest on oznaką życzliwości. Nieco inaczej sytuacja się ma, jeżeli całuje nas w ten sposób obiekt naszych westchnień. Wówczas możemy być przekonane, że jest nami zainteresowany i myśli o naszej relacji poważnie. 

Pocałunek w rękę

Dawniej był oznaką zainteresowania. Dziś kobiety coraz bardziej niechętnie podchodzą do tej formy wyrażania uznania. Zazwyczaj w ten sposób całują bowiem starsi panowie. I w ich przypadku nie warto się irytować, bowiem w ten sposób ukazują nam szacunek. Młodsi mężczyźni natomiast nie powinni decydować się na taki gest, ponieważ może to zostać źle odebrane. 

Całus w powietrze

Jest to jedna z najbardziej romantycznych form pocałunku. Zazwyczaj jest oznaką flirtu i przejawem zainteresowania drugą osobą. Jeżeli facet decyduje się na taką formę pocałunku, warto odpłacić mu się tym samym. Zwłaszcza gdy i my jesteśmy nim zainteresowane. 

Pocałunek w nos

Są pstryczki w nos, ale też pocałunki w nos. Zazwyczaj stosuje się je już w dojrzalszym związku, np. w formie żartu. Jeżeli twój partner decyduje się na taki krok, możesz być pewna, że zależy mu na tobie i twoim bezpieczeństwie. 

Zobacz także: Negging to niebezpieczne zjawisko randkowe. Może zamydlić wam oczy

Pocałunek w czoło

Jest to ojcowski gest i zazwyczaj właśnie rodzice decydują się na taki pocałunek, gdy chcą pokazać, że opiekują się swoimi dziećmi. Niekiedy jednak decydują się na niego także partnerzy. Nie jest to jednak nic dobrego. Możesz być bowiem wówczas przekonana, że on zamierza zastąpić ci tatę. 

Suchy całus

Jest to zwykłe zetknięcie warg i zazwyczaj oznacza po prostu pośpiech. Partnerzy z reguły całują się w ten sposób na powitanie i pożegnanie. Problem pojawia się wtedy, gdy w związku są już tylko takie pocałunki. Wówczas można zacząć się zastanawiać, czy uczucie między wami nie wygasło.

Pocałunek francuski

To jeden z najbardziej erotycznych pocałunków na naszej liście. Oznacza, że jest między wami chemia i magiczne przyciąganie. Jego nazwa pochodzi z czasów II wojny światowej, gdy alianci stwierdzili, że Francuzki całują najlepiej. I tak ten oto całus stał się symbolem seksu. 

Pocałunek amerykański

Równie namiętny jest pocałunek amerykański. Wówczas partner delikatnie ssie wargi swojej ukochanej. Oznacza namiętność i duże zaangażowanie w związek. Gdy zakochani decydują się na taki pocałunek, zazwyczaj bardzo sobie ufają. 

Pocałunek w szyję

Zaufanie można okazać także pocałunkiem w szyję. Oznacza, że jest między wami wyjątkowa więź. Oczywiście może być także po prostu wstępem do stosunku seksualnego. Niekiedy jednak na pocałunku się kończy i właśnie wtedy znaczy on najwięcej. 

Zobacz także: Co to jest singapurski pocałunek? Nowa sztuczka rozpali was w sypialni

Walentynki to święto uwielbiane przez wszystkich zakochanych. Obchodzą je również gwiazdy. Zobaczcie, jak znane pary spędziły ten dzień w 2021 roku.