Zamknij

Co się stanie, gdy na dłużej zrezygnujesz z seksu? To może źle wpłynąć na twoje zdrowie

03.03.2021 11:25

Zmiana stylu życia zawsze ma jakiś wpływ na zdrowie. Okazuje się, że rezygnacja z seksu na miesiąc już może być dla nas szkodliwa. 

Szczęśliwa para leży w łóżku
fot. Shutterstock

Seks, poza samą przyjemnością, może nieść wiele korzyści dla naszego zdrowia. Większości z nich nie jesteśmy świadomi do momentu, gdy nie rezygnujemy ze współżycia. Okazuje się, że może to mieć dla nas bardzo negatywne skutki. Naukowcy są zgodni, że wystarczy już miesiąc bez seksu, żeby w naszym organizmie pojawiły się pierwsze problemy. Zobaczcie sami, jak tego typu sytuacja może wpłynąć na wasze zdrowie fizyczne i psychiczne. 

Zobacz także: Chcesz wyglądać o 10 lat młodziej? Twój ukochany może ci w tym pomóc

Rezygnacja z seksu: konsekwencje zdrowotne

Jak podaje Onet, wystarczy miesiąc bez seksu, żeby zauważyć negatywne skutki takiego stanu rzeczy.

Naukowcy stwierdzili, że rezygnacja ze współżycia może druzgocąco wpłynąć na nasz układ odpornościowy. Dodatkowo podwyższa poziom lęku i prowadzi do stanów depresyjnych.

Gdy uprawiasz seks, następuje kontakt cielesny, skóra dotyka skóry. Taki rodzaj bliskości jest niemal pierwotny i w taki sposób już od urodzenia doświadczamy ukojenia. Ta bliskość, sam dotyk, są niezwykle ważne. Kontakt cielesny, pieszczoty pozwalają zaspokoić nie tylko potrzeby seksualne, ale też pomóc poprawić nastrój - powiedział w rozmowie z "The Healthy" seksuolog Sari Cooper. 

Naukowcy z Harvardu określili natomiast, że w przypadku mężczyzn brak seksu może prowadzić do rozwoju chorób serca oraz układu krążenia. 

Kobiety, które rezygnują ze współżycia, narażają się na tzw. chorobę wdowią, oficjalnie określaną jako zespół Kehrera. Jej objawy to m.in. nerwowość, poirytowanie oraz ogólne przygnębienie.

Długotrwała rezygnacja ze stosunku może również prowadzić do zaburzeń seksualnych. Spadek libido jest jednym z nich. Brak współżycia przyczynia się także do rozwoju zaburzeń emocjonalnych i znacznie pogarsza relacje między patnerami. 

Zobacz także: Białe małżeństwo może mieć wiele przyczyn. Sprawdź, na czym polega taka relacja

loader

Portal Fillgap.news wytypował najseksowniejsze kobiety 2020 roku. Niektóre z pań na tej liście mogą was zaskoczyć.  

Źródło: Zdrowie.radiozet.pl/Onet.pl