Zamknij

Punkt G to klucz do orgazmu. Jak go znaleźć?

18.07.2019
Aktualizacja: 12.11.2019 14:34

Punkt G to miejsce, które do tej pory jest elementem sporów naukowców. Jego pobudzanie powoduje orgazm pochwowy u kobiet. Czym jest punkt G i jak go znaleźć? Zobacz, które pozycje pomogą w stymulacji magicznego "guziczka".

mężczyzna i kobieta podczas seksu
fot. Shutterstock

Punkt G to obszar uważany za jedną z najwrażliwszych stref erogennych u kobiety. Wielu mężczyzn pragnie go znaleźć, żeby zapewnić rozkosz partnerce. Gdzie znajduje się punkt G, czym jest i jak go pobudzać, żeby wywołać orgazm? Sprawdź!

Zobacz także: Pozycja od tyłu – jak ją praktykować, żeby podgrzać atmosferę w sypialni?

Punkt G - gdzie jest i co to takiego?

Wiadomo, że punkt G to miejsce, które stymulowane podczas seksu daje kobietom dużą rozkosz. Ten obszar ma około 1 centymetra kwadratowego i jest lekko wypukły, dlatego bywa nazywany "guziczkiem". Po raz pierwszy punkt G opisał w latach 50. niemiecki lekarz Ernst Grafenberg, według którego jest on odpowiednikiem męskiej prostaty.

Czym tak naprawdę jest punkt G? O to naukowcy wciąż się spierają. Większość z nich uważa, że stanowi on fragment ściany pochwy unerwiony przez nerw sromowy. Inni utożsamiają ten obszar z punktem nerwowym, który przechodzi blisko cewki moczowej. Niezależnie od tego, czym tak naprawdę jest to newralgiczne miejsce, specjaliści uważają, że jego pobudzanie może mieć kluczowe znaczenie przy powstawaniu orgazmu pochwowego.

Zobacz także: Rodzaje orgazmu – sprawdź, co warto o nich wiedzieć! 

Punkt G - jak go znaleźć?

Gdzie jest punkt G? Temat ten spędza sen z powiek wielu panom, którzy chcą zapewnić niezapomniane doznania swoim partnerkom. Obszar ten zlokalizowany jest na przedniej ściance pochwy, ok. 5 cm od jej wylotu i jest wyczuwalny pod palcem. "Guziczek" ma na ogół odmienną strukturę od reszty ściany pochwy - niektórzy uważają, że jest szorstki, według innych jest gąbczasty.

Jak znaleźć punkt G? Najlepiej podczas masturbacji lub gry wstępnej. Mężczyzna wprowadza do pochwy palec i przesuwa go wzdłuż przedniej ścianki. Kiedy napotyka na opór, najprawdopodobniej będzie to punkt G. W momencie, kiedy kobieta będzie podniecona, "guziczek" się powiększy i będzie go łatwiej znaleźć.

Mimo że wiele kobiet reaguje pozytywnie na stymulację punktu rozkoszy, nie wszystkie są podatne na takie pieszczoty. To według naukowców dowód na to, że niektóre panie mogą nie mieć punktu G lub nie są wrażliwe na drażnienie tego miejsca.

Zobacz także: Kryzys w związku? 6 sposobów na to jak naprawić związek lub małżeństwo

Punkt G - jak go pieścić, żeby wywołać orgazm?

Kiedy już wiemy, gdzie jest punkt G, jak go pieścić i stymulować, żeby zapewnić partnerce maksimum rozkoszy? Ponieważ punkt G znajduje się na przedniej ściance pochwy, wybierajmy te pozycje, w których układ ciał powoduje silniejszy nacisk na ten obszar. 

Najbardziej optymalne będą pozycje w seksie, w których mężczyzna wchodzi w partnerkę od tyłu, np. pozycja na pieska. W tej sytuacji kochanek czubkiem penisa może uderzać w czuły punkt z dowolną siłą, doprowadzając kochankę do niesamowitego orgazmu.

Wiele silnych emocji może dostarczyć pozycja na łyżeczkę, w której mężczyzna leży za partnerką i wprowadza członek od tyłu, drażniąc przy tym przednią ścianę pochwy.

Warto modyfikować ułożenie ciała w zależności od indywidualnych upodobań, a przy odrobinie szczęścia uda się odkryć punkt G i zapewnić partnerce wyjątkowe doznania.

Zobacz także: Pozycja 69 - jak wygląda i jakie są jej odmiany? Podgrzej atmosferę w sypialni!