Zamknij

Przez 10 lat myślała, że romansuje z przystojnym mężczyzną. Okazało się, że pisze z kuzynką

13.01.2022 09:20
Przez 10 lat myślała, że romansuje z przystojnym mężczyzną. Okazało się, że pisze z kuzynką
fot. SHUTTERSTOCK

Kirat Assi to Brytyjka, która przez blisko 10 lat myślała, że rozmawia z przystojnym kardiologiem. Okazało się jednak, że po drugiej stronie telefonu cały czas była jej młodsza kuzynka. Kobieta padła ofiarą internetowego oszustwa, a teraz przestrzega innych.

Catfish to niebezpieczne zjawisko, które polega na podszywaniu się pod kogoś innego w internecie - zarówno za osoby rzeczywiste, jak i fikcyjne. Oszuści wykorzystują czyjeś zdjęcia i dane personalne, a czasem i nawet kłamią w kwestii płci. Zazwyczaj piszą ze swoimi "ofiarami" w wiadomościach SMS lub na portalach społecznościowych. Zdarza się jednak, że rozmawiają z nimi także przez telefon. Gdy druga strona zaczyna domagać się spotkania, robią wszystko, by do niego nie doszło, a co za tym idzie - żeby prawda nie wyszła na jaw. Ostatnio media obiegła historia 42-letniej Brytyjki. Kirat Assi padła ofiarą tego zjawiska, a teraz chce pomóc innym.

Zobacz także:  Myślała, że spotkała mężczyznę życia. W pewnym momencie randka zamieniła się w horror

Przez 10 lat myślała, że romansuje z przystojnym mężczyzną. Padła ofiarą oszustwa

Assi padła ofiarą niecodziennego oszustwa. Trwało ono przez blisko dekadę i obejmowało 50 fałszywych postaci internetowych. W centrum był Bobby, przystojny kardiolog. Kobieta najpierw zaprzyjaźniła się z mężczyzną, a niedługo później ich relacja nabrała romantycznego charakteru. Ostatecznie zostali parą, chociaż Brytyjka nigdy nie spotkała swojego ukochanego.

Ich romans trwał niemal 10 lat i miał ogromny wpływ na życie Kirat. Kobieta zwierzała mu się i konsultowała z nim wszystkie ważniejsze decyzje. Mimo że Brytyjka kilkukrotnie próbowała umówić się ze swoim partnerem, ten zawsze w ostatniej chwili odwoływał spotkanie. Ponadto regularnie wymyślał kolejne wymówki. Pisał, że jest objęty programem ochrony świadków, choruje na niebezpieczne choroby czy akurat leży w szpitalu. Takie zachowanie jednak nie wzbudzało jej podejrzeń.

Myślała, że romansuje z przystojnym kardiologiem, a pisała ze swoją kuzynką

Prawda wyszła na jaw w 2018 roku. To właśnie wtedy Kirat dowiedziała się, że przez ten cały czas po drugiej stronie telefonu była jej młodsza kuzynka Simran Bhogal. Co ciekawe, dziewczyna sama przyznała się do oszustwa. 42-letnia wówczas kobieta załamała się.

Nie mogłam tego zrozumieć. Pytałam, dlaczego mi to zrobiłaś? Ukradłaś dziesięć lat mojego życia. Dlaczego nie przestałaś? Jak możesz być tak chora? - mówiła Assi w rozmowie z portalem thesun.co.uk.

Kirat postanowiła pójść na policję. Od funkcjonariuszy dowiedziała się, że to, co ją spotkało, nie jest uznawane za przestępstwo. Ostatecznie udało jej się zawrzeć ugodę w sprawie cywilnej przeciwko kuzynce za nękanie, niewłaściwe wykorzystanie prywatnych informacji i naruszenie ochrony danych.

Zobacz także:  Hogging to niebezpieczne zachowanie głównie ze strony mężczyzn. "Nikt nie zasługuje na coś takiego"

RadioZET.pl/thesun.co.uk/ofeminin.pl