Zamknij

Pozycje w seksie dla niej i dla niego. Które są najlepsze?

17.07.2019
Aktualizacja: 12.11.2019 14:34

Pozycje w seksie - jest ich wiele, ale udany stosunek nie polega na wykonaniu wszystkich technik Kamasutry. Ważne, aby znaleźć pozycję optymalną dla siebie. Sprawdź, które pozycje miłosne w łóżku będą najlepsze dla niej i dla niego.

kobieta i mężczyzna w łóżku
fot. Shutterstock

Pozycje w seksie dla niej i dla niego - które są najlepsze? Oczywiście te, które zapewniają niezapomniane doznania i najbardziej odpowiadają danej parze. Zgłębianie wszystkich technik Kamasutry nie ma sensu, jeśli pozycja nie jest optymalna dla kochanków. Zobacz, jakie pozycje w łóżku pomogą zagwarantować udany seks.

Zobacz także: Pozycja od tyłu – jak ją praktykować, żeby podgrzać atmosferę w sypialni?

Pozycje w seksie - gra wstępna

Niezależnie od pozycji w seksie nie należy zapominać o grze wstępnej. To ona ona podkręca atmosferę w sypialni, a przede wszystkim pozwala parze pobyć blisko. Często owładnięci pożądaniem partnerzy zapominają o tym ważnym etapie miłosnych igraszek. Niesłusznie. Gra wstępna pobudza zmysły i buduje silną więź, pozwalając kochankom na poznawanie najskrytszych pragnień. Pocałunki, dotyk, masaż, a czasem mniej konwencjonalne postaci gry wstępnej w postaci tańca erotycznego, oglądania filmu, przebieranek czy odgrywania scenek rozpalą waszą namiętność na nowo.

Pozycje w seksie - pozycja misjonarska

To jedna z najłatwiejszych pozycji seksualnych, która nie wymaga od partnerów szczególnych umiejętności. "Misjonarz" czy "misjonarka", inaczej pozycja klasyczna, to jedna z najwygodniejszych technik miłosnych. W wersji podstawowej kobieta leży na plecach z wyprostowanymi i rozszerzonymi nogami, podczas gdy partner leży na niej. To on jest dominującą stroną w tej pozycji i nadaje tempo stosunku.

Pozycja misjonarska może wystąpić w kilku wariacjach, które pozwalają na głębszą penetrację. W pozycji misjonarskiej z nogami w górze mężczyzna opiera dolne kończyny partnerki na swoich ramionach lub klatce piersiowej. W pozycji misjonarskiej, w której kochanka leży a partner klęczy, kochanek unosi biodra kobiety, dzięki czemu ma lepszy dostęp do jej punktu G. Kobieta może także objąć nogami biodra mężczyzny. W takiej pozycji kochanek może pobudzać także łechtaczkę.

Zobacz także: Kryzys w związku? 6 sposobów na to jak naprawić związek lub małżeństwo

Pozycje w seksie - pozycja na łyżeczkę

To również wygodna pozycja seksualna. Podobnie jak pozycja misjonarska sprawia, że kochankowie mogą czuć swoją bliskość, a przy tym nie muszą być bardzo sprawni fizycznie. Co więcej, to idealna technika miłosna dla osób, które są zmęczone, gdyż nie wymaga wielu ruchów. Wielu kochanków stosuje ją zaraz po przebudzeniu. Jest ona idealna dla kobiet w ciąży, ponieważ nie powoduje nacisku na brzuch. Jak wygląda pozycja na łyżeczkę? Partnerzy leżą na boku blisko siebie. Mężczyzna wchodzi w partnerkę od tyłu. To on jest stroną dominującą, jednak kobieta również może przejąć inicjatywę.

Pozycje w seksie - pozycja na pieska

Pozycja na pieska (inaczej od tyłu) to jedna z ulubionych pozycji mężczyzn, polecana parom, które lubią eksperymenty w łóżku. Dzięki głębokiej penetracji ta pozycja pozwala na stymulację punktu G. Nie jest to jednak pierwszy wybór romantyków, ponieważ ułożenie to nie zapewnia kontaktu wzrokowego ani bliskości. Kochanka klęka na czworakach, a jej partner wchodzi w nią od tyłu. Jednocześnie może pieścić rękami piersi, pośladki i łechtaczkę kochanki. Pozycja na pieska może sprawiać ból drobnym kobietom, które współżyją z "dobrze wyposażonymi" partnerami. To jedna z najbardziej kontuzjogennych pozycji - w takim ułożeniu łatwo o uraz penisa.

Pozycje w seksie - pozycja na jeźdźca

Zadowoli mężczyzn, ponieważ zapewnia doznania wzrokowe. Partner może obserwować kochankę podczas orgazmu. Problem z tą techniką mogą mieć panie, które wstydzą się własnego ciała. W tym ułożeniu to kobieta siada okrakiem na partnerze i kontroluje przebieg stosunku. Jeśli kochanka z trudem osiąga orgazm pochwowy, pozycja na jeźdźca może nie zdać egzaminu. Warto poprosić partnera o stymulowanie łechtaczki podczas miłosnych uniesień lub wypróbować odwróconą wersję tej techniki - usiąść plecami do partnera. Dodatkowo, aby spotęgować doznania, kobieta może zaciskać mięśnie Kegla wokół penisa oraz - aby opóźnić wytrysk - wykonywać kuliste ruchy, nie tylko góra-dół.

Zobacz także: Czego pragną kobiety? Poradnik dla każdego mężczyzny

Pozycje w seksie - miłość francuska

Miłość francuska to nic innego jak seks oralny. Jej amatorami są głównie mężczyźni, choć nie ma reguły. Niektórzy mogą mieć problem z takim rodzajem seksu. Z pewnością nie jest to propozycja dla osób, które odczuwają obrzydzenie czy zawstydzenie na samą myśl o pieszczeniu językiem czy ustami intymnych części ciała partnera. Warto podkreślić, że taka pozycja w seksie stwarza ryzyko zarażenia się AIDS, HPV czy chlamydią, dlatego ten rodzaj miłości powinny uprawiać pary ufające sobie i pozostające w stałym związku. 

Pozycje w seksie - pozycja 69

Odmiana miłości francuskiej. Polega na pieszczeniu językiem i ustami genitaliów partnera. Partnerzy pobudzają się w tym samym czasie. Pozycja 69 nie jest polecana osobom, które brzydzą się własnego ciała lub boją się chorób przenoszonych drogą płciową. Z pewnością wymaga zaufania i otwartości. Aby spotęgować doznania, warto wypróbować różne odmiany pozycji 6 na 9: na stojąco, boczną czy leżącą odwróconą.

Pozycje w seksie - seks analny

Wybierany zarówno przez pary heteroseksualne, jak i homoseksualne seks analny ma swoich zwolenników i przeciwników. Niektórzy uważają go za coś nieczystego i bolesnego. Ta technika miłosna popularna już była w czasach antycznych. Mężczyzna wprowadza penis lub palce do odbytu partnerki. Trzeba zadbać o bezpieczeństwo takiego stosunku, gdyż podobnie jak inne techniki, niesie on ze sobą ryzyko zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Zaopatrzmy się w lubrykant - odbyt nie ulega nawilżeniu podczas podniecenia, dlatego taki rodzaj miłości może powodować ból. Aby taki seks był satysfakcjonujący dla dwojga, partnerzy powinni sobie ufać i zadbać o higienę. Wbrew pozorom poprzez seks analny łatwo jest osiągnąć orgazm również kobietom. Mężczyzna drażni wówczas tylną ścianę pochwy oraz punkt G.

Pozycje w seksie - pozycje w ciąży

Seks w ciąży nie jest zabroniony, ale trzeba pamiętać, żeby nie uciskać powiększającej się macicy. W 1. trymestrze sprawdzą się wszystkie pozycje w ciąży, natomiast, kiedy brzuszek się powiększa, warto wybierać tylko te bezpieczne dla dziecka. W 2. trymestrze najlepsze będą: pozycja na jeźdźca i pozycja na pieska. W 3. z kolei, kiedy brzuszek przyszłej mamy jest już naprawdę duży, dobrym rozwiązaniem będzie pozycja na łyżeczkę.  Pamiętajmy, aby monitorować swoje samopoczucie po stosunku i w razie wszelkich wątpliwości zaprzestać seksu i skontaktować się z lekarzem.

Najlepsze pozycje w łóżku - dla niej

Kobiety w dużej mierze cenią bliskość, intymność i bezpieczeństwo. Dla takich pań najlepsza będzie pozycja misjonarska, która wcale nie musi być przewidywalna, jeśli skorzystamy ze wszystkich jej odmian. Zapewnia kontakt wzrokowy i może być wymarzoną techniką dla kochanek, które fantazjują o uległości i bierności. Inną pozycją seksualną, którą lubi wiele kobiet, jest pozycja na łyżeczkę. Zapewnia ona niezapomniane doznania dzięki drażnieniu punktu G. Kobiety, które lubią dominować, odnajdą się w pozycji na jeźdźca. W tym ułożeniu mają możliwość sterowania stosunkiem.

Najlepsze pozycje miłosne - dla niego

Mężczyźni to wzrokowcy, dlatego wielu z nich doceni wspomnianą już pozycję na jeźdźca. To również zdobywcy, którzy lubią kontrolować. Takim kochankom do gustu przypadnie z pewnością pozycja na pieska, w której mogą decydować o tempie stosunku i częstotliwości pchnięć. Wśród panów wielu zwolenników ma również miłość francuska. Niektórzy kochankowie uważają, że orgazm osiągnięty tą techniką nie równa się z niczym innym. Wielu partnerów ceni sobie też możliwość bycia dawcą oralnej przyjemności.

Zobacz także: Kobiety lubią robić to w sypialni, a faceci za to je uwielbiają. O co chodzi?