Zamknij

Pozycja na jeźdźca - jak osiągnąć rozkosz?

04.07.2019
Aktualizacja: 12.11.2019 15:04
pozycja na jeźdzca
fot. Shutterstock

Pozycja na jeźdźca to ciekawe rozwiązanie dla osób, które chcą podgrzać atmosferę w sypialni. Mężczyzna powinien umieć odpuścić kontrolę, a kobieta nie może wstydzić się swojego ciała. Zobacz, jak kochać się w pozycji na jeźdźca i jak się poruszać, żeby osiągnąć orgazm.

Pozycja na jeźdźca w przeciwieństwie do pozycji misjonarskiej daje większe pole do popisu partnerce. To ona kontroluje sytuację i decyduje o szybkości i ruchach podczas seksu. Jak się poruszać w pozycji na jeźdźca, żeby osiągnąć orgazm? Sprawdź!

Pozycja na jeźdźca to konfiguracja, która zapewnia mężczyznom nieograniczony widok na ciało partnerki. Oboje kochanków może osiągnąć w tej pozycji maksimum satysfakcji seksualnej. Od kobiety wymaga ona akceptacji własnego ciała, a od mężczyzny zgody na przejęcie kontroli.

Zobacz także: Pozycja od tyłu – jak ją praktykować, żeby podgrzać atmosferę w sypialni?

Pozycja na jeźdźca - jak się kochać?

Jak wygląda pozycja na jeźdźca? Mężczyzna leży na plecach, nogi może mieć wyprostowane lub ugięte. Partnerka siada okrakiem na partnerze, wprowadzając jego członek do pochwy i obejmując nogami jego biodra. Twarzą zwrócona jest w stronę kochanka, a jej nogi są podwinięte. Płeć piękna jest tu stroną czynną. Partnerka kładzie ręce na klatce piersiowej mężczyzny lub na jego udach. Podczas seksu wykonuje ruchy góra-dół, odchylając się lub pochylając do przodu, co umożliwia zmianę kąta penetracji oraz umożliwia większą bliskość i wymianę pocałunków.

Pozycja na jeźdźca - jak się poruszać, żeby osiągnąć orgazm?

Pozycja na jeźdźca umożliwia głęboką penetrację. Kiedy kobieta unosi się i opada, mężczyzna może rękami pieścić jej piersi, brzuch, uda, a także stymulować ręcznie łechtaczkę. W celu spotęgowania doznań kobieta może też spróbować zacisnąć mięśnie Kegla wokół członka, kiedy unosi się i rozluźnić w momencie opadania. Postaraj się też opóźnić orgazm partnera - szybkie ruchy góra-dół zostaw dopiero na koniec. Ważne przy pozycji na jeźdźca jest stymulowanie łechtaczki. Możesz pieścić się sama lub poprosić o to partnera. Spróbuj wykonywać koliste ruchy - dzięki temu pobudzisz także punkt G.

Zobacz także: Kryzys w związku? 6 sposobów na to jak naprawić związek lub małżeństwo

Pozycja na jeźdźca - odwrócona

To pozycja idealna dla kobiet, które mają problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego podczas stosunku. Partnerka siada okrakiem na partnerze odwrócona do niego plecami. Kochanek może zgiąć jedną nogę w kolanie, dzięki czemu zintensyfikuje twoje doznania. Pochyl się do przodu i ocieraj łechtaczkę o jego udo.

Pozycja na jeźdźca - wady i zalety

Zalety pozycji na jeźdźca

Pozycja na jeźdźca sprzyja wzmacnianiu bliskości partnerów. Dzięki temu, że partnerka się pochyla, kochankowie mogą się całować. Mają też swobodny dostęp do swoich ciał.

Jeździec zadowoli z pewnością mężczyzn, którzy są wzrokowcami. W tej pozycji brzydka płeć może obserwować swoją partnerkę w pełnej krasie.

Pozycja odwrócona jest szczególnie wskazana dla kobiet, które mają problem z osiągnięciem orgazmu (dzięki stymulacji łechtaczki).

Ten rodzaj miłości zaleca się parom, które starają się o dziecko, ponieważ umożliwia głęboką penetrację. Jest także polecany panom, którzy cierpią na przedwczesny wytrysk.

Wady pozycji na jeźdźca

Pozycja na jeźdźca polecana jest kobietom, które nie wstydzą się swojego ciała. Panie, które mają problem z jego akceptacją, mogą nie czuć się komfortowo.

Jeśli masz problem z osiągnięciem orgazmu pochwowego klasyczna pozycja na jeźdźca nie wystarczy. Poproś partnera o stymulowanie twojej łechtaczki lub spróbuj pozycji odwróconej.

Głęboka penetracja powoduje, że pozycja ta jest niepolecana kobietom odczuwającym ból podczas stosunku.

Pozycja na jeźdźca bywa także kontuzjogenna. W takim ułożeniu łatwiej niż w innych pozycjach doznać urazu prącia.

Zobacz także: Pozycja 69 - jak wygląda i jakie są jej odmiany? Podgrzej atmosferę w sypialni!

Zagłosuj

W jakiej pozycji najczęściej uprawiasz seks?

Liczba głosów: