Zamknij

Pozycja 69 - jak wygląda i jakie są jej odmiany? Podgrzej atmosferę w sypialni!

04.07.2019
Aktualizacja: 12.11.2019 15:05

Pozycja 69 to jedna z popularniejszych pozycji seksualnych, choć niektóre z jej wersji są uznawane za niebezpieczne. Zobacz, jakie są wady i zalety tej pozycji i poznaj jej odmiany: na stojąco, boczną i klęczącą.

pozycja 69
fot. Shutterstock

Pozycja 69 (określana też jako pozycja „6 na 9” oraz „sześćdziesiąt dziewięć”) to odmiana seksu oralnego, w której kochankowie pieszczą się nawzajem ustami. Jest ona uważana za jedną z najtrudniejszych pozycji seksualnych, jednak zapewnia partnerom niezapomniane doznania erotyczne. Sprawdź, na czym polega ta odmiana łóżkowych igraszek.

Pozycja 69 to jedna z pozycji, która wymaga od kochanków ogromnego zaufania. Nie wszystkim przypadnie do gustu. Przede wszystkim nie jest polecana osobom, które nie lubią seksu oralnego, brzydzą się swojego ciała czy boją chorób przenoszonych drogą płciową.

Zobacz także: Pozycja od tyłu – jak ją praktykować, żeby podgrzać atmosferę w sypialni?

Pozycja 69 - jak wygląda

Pozycja 69 to nic innego jak zaspokajanie ustami i językiem genitaliów partnera. Kochankowie pobudzają się wzajemnie w tym samym czasie. Ta jedna z łóżkowych igraszek może być wstępem do ars amandi i zakończyć się penetracją. Może być też traktowana jako osobny akt, kiedy z jakichś powodów para nie chce lub nie może odbyć pełnego stosunku.

Na czym polega pozycja 69? Partnerzy są zwróceni do siebie do góry nogami, a ich twarze są skierowane w stronę narządów intymnych. Kochankowie wzajemnie stymulują się ustami i językiem. Kobieta pobudza genitalia partnera (penis i mosznę, a czasem też dolną część brzucha i odbyt), a mężczyzna pieści językiem łechtaczkę, wargi sromowe i wejście do pochwy. Pozycja 69 wymaga pewnej elastyczności i gibkości od partnerów, ale jeśli już się na nią zdecydują, może zapewnić im niezapomniane wrażenia.

Pozycja 69 może mieć kilka wariantów. Najpopularniejszy z nich to pozycja leżąca. Polega na tym, że mężczyzna leży na plecach, a kobieta na nim, na brzuchu, twarzą zwrócona w stronę genitaliów kochanka. Jej narządy płciowe znajdują się bezpośrednio nad twarzą partnera.

Zobacz także: Kryzys w związku? 6 sposobów na to jak naprawić związek lub małżeństwo

Pozycja 69 - na stojąco

To wariacja klasycznego 69, ale wymaga siły od partnerów i niemal akrobatycznych zdolności. Ta odmiana 69 polega na tym, że mężczyzna stoi oparty o ścianę, przytrzymując plecy i pośladki partnerki. Ta z kolei zwisa głową w dół, z twarzą na wysokości genitaliów, owijając nogi wokół szyi kochanka. Co ciekawe, większość aktywnych seksualnie osób uznała tę pozycję za najbardziej niebezpieczną i urazogenną, podczas której trudno skupić się na przyjemności.

Pozycja 69 - boczna

To inna, łatwiejsza odmiana wersji 69. W tym typie miłości kochankowie leżą nie na sobie, a obok siebie. Dzięki temu mają dostęp do miejsc intymnych, ale także innych partii ciała i nie są tak ograniczeni ruchowo jak w oryginalnej wersji tej pozycji.

Pozycja 69 - leżąca odwrócona

Odwrócona wersja klasycznej 69. Kochankowie zamieniają się miejscami. Partnerka leży na plecach, a mężczyzna na niej.

Pozycja 69 - klęcząca

Podobna do pozycji na stojąco, ale mężczyzna zamiast stać, klęczy z rozchylonymi udami. Chwyta partnerkę do góry nogami, a kończyny luźno oplatają jego szyję. Głowa kobiety znajduje się na wysokości genitaliów mężczyzny, a jej narządy płciowe z kolei są skierowane w kierunku ust kochanka.

Zobacz także: Czego pragną kobiety? Poradnik dla każdego mężczyzny

Pozycja 69 - wady i zalety

Zalety pozycji 69:

Pozycja 69 może zapewnić niezapomniane przeżycia kochankom i podkręcić atmosferę w sypialni. W takim ułożeniu ciał partnerzy mogą w tym samym czasie dawać i czerpać rozkosz. Ten rodzaj miłości dzięki praktyce może się skończyć wspólnym orgazmem kobiety i mężczyzny.

Ten rodzaj miłości jest dobrym wstępem do seksu lub może stanowić akt sam w sobie i alternatywę dla współżycia zakończonego penetracją.

"69" polecana jest parom otwartym, w stałym związku, które nie mają przed sobą tajemnic ani tematów tabu. Wymaga braku uprzedzeń, ale przede wszystkim wygimnastykowania i elastyczności, szczególnie w swojej stojącej i klęczącej odmianie. Te ostatnie przez niektórych są wręcz uznawane za niebezpieczne.

Wady pozycji 69:

Przez niektórych uważana jest za nieczystą, zboczoną i niesmaczną. Na pewno kochankowie, którzy się na nią zdecydują, muszą być otwarci na seks oralny.

Partnerzy nie mogą się brzydzić swojego ciała. To na pewno nie pozycja dla tych osób, które są uczulone na zapach i wydzieliny narządów intymnych. Dlatego bardzo ważna jest higiena.

Trzeba pamiętać, że poprzez kontakt oralny można zarazić się chorobami wenerycznymi i wirusem HIV.

Klęcząca czy stojąca odmiana 69 wymaga pewnego wygimnastykowania.

Dla niektórych osób wadą tego rodzaju miłości jest jednoczesne pieszczenie partnera i czerpanie przyjemności ze stymulacji. Nie są w stanie się skupić na dawaniu i braniu miłości, a stymulując narządy partnera często zapominają o czerpaniu rozkoszy ze zbliżenia.

Zobacz także: Kobiety lubią robić to w sypialni, a faceci za to je uwielbiają. O co chodzi?