Zamknij

Pozwala dzieciom przeklinać. Metody wychowawcze tiktokerki oburzyły internautów

08.11.2022 13:04

Pewna tiktokerka w jednym z nagrań zdradziła, że pozwala swoim dzieciom przeklinać w domu. Metody wychowawcze kobiety nie spotkały się jednak ze zrozumieniem części internautów. Na influencerkę wylała się fala krytyki.

Pozwala dzieciom przeklinać. Metody wychowawcze tiktokerki oburzyły internautów
fot. Shutterstock/tiktok.com/@casaranjuan

Casara to mama czwórki dzieci i popularna influencerka - jej konto na TikToku obserwuje ponad 380 tys. osób. Kobieta na profilu dzieli się głównie urywkami z życia codziennego. Jedno z jej ostatnich nagrań wzbudziło niemałe kontrowersje. Gwiazda mediów społecznościowych opowiada w nim o swoich metodach wychowawczych. Okazuje się, że Casara nie ma nic przeciwko temu, że jej dzieli przeklinają.

Zobacz także: Zrobił żonie niespodziankę i zarezerwował wakacje za granicą. Reakcja kobiety go zaskoczyła

Pozwala dzieciom przeklinać

Do nagrania tej tiktokerki dotarł portal mirror.co.uk. Kobieta w filmie mówi o swoich metodach wychowawczych. Zapewnia, że ma bardzo otwarte i szczere relacje ze swoimi dziećmi. Wyjaśnia m.in. że pozwala pociechom przeklinać w domu. Według niej, dzięki temu maluchy uczą się, które wulgaryzmy są "akceptowalne", a które mogą być krzywdzące dla innych.

Moje dzieci wiedzą, kiedy mogą przeklinać, jak mogą przeklinać i do kogo mogą przeklinać - tak, wolno im to robić. Jeśli uważasz, że najgorszą rzeczą, jaką może zrobić twoje dziecko, jest przeklinanie, to czeka cię wiele zaskoczeń - ocenia Casara.

Dalej w filmie mówi o zaufaniu. Wyjaśnia, że zależy jej na tym, aby jej dzieci czuły, że mogą na niej polegać, niezależnie od sytuacji. Chce, żeby pociechy wiedziały, że jeżeli np. wyjdą na drinka z przyjaciółmi i przesadzą z alkoholem, mogą do niej zadzwonić, a ona natychmiast po nie przyjedzie i - co najważniejsze - nie będzie oceniać. 

Zobacz także: Odwołała rozwód w ostatniej chwili. Powód może zaskoczyć

Spójrzmy prawdzie w oczy - presja rówieśników jest duża. Dzieci nie mogą się uczyć, jeżeli nie popełnią błędów lub zrobią coś, czego nie powinny robić - dodała tiktokerka.

Casara w filmie, w którym opowiada o swoich metodach wychowawczych, mówi też, że od najmłodszych lat uczy dzieci, czym jest seks oraz zapoznaje je z ich częściami ciała.

Metody wychowawcze tiktokerki oburzyły internautów

Nagranie influencerki natychmiast obiegło sieć i stało się viralem. Spora część obserwatorów zgodziła się z tym, co powiedziała kobieta. Nie wszyscy jednak stanęli po jej stronie. Metody wychowawcze Casary, a przede wszystkim to, że pozwala dzieciom przeklinać, zaszokowały niektórych użytkowników aplikacji. Na tiktokerkę wylała się fala krytyki.

Nie, nasze dzieci nie powinny przeklinać!
 
Z jednej strony mówisz o seksie i narkotykach, z drugiej pozwalasz dzieciom przeklinać i pić. To jest głupie - brzmią komentarze.

W związku z tym Casara postanowiła opublikować kolejne nagranie, w którym wyjaśniła, dlaczego nie ma nic przeciwko temu, że jej pociechy używają wulgaryzmów. Zdradziła, że choć razem z partnerem pozwalają dzieciom przeklinać, to maluchy nie robią tego cały czas. Ponadto dobrze wiedzą, kiedy mogą sobie na to pozwolić i w jakich sytuacjach.

Przekonują was te wyjaśnienia?

loader
Burzliwe związki gwiazd: rozstawali się i wracali do siebie wiele razy
8 Zobacz galerię
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

RadioZET.pl/mirror.co.uk/o2.pl