Zamknij

Pomysł na rocznicę związku - jak spędzić czas i co kupić?

18.02.2021
Aktualizacja: 18.02.2021 12:16
pomysł na rocznicę prezent dla niej i dla niego
fot. Shutterstock

Rocznica związku to ważna data dla każdej pary. Dlatego pomysł na rocznicę powinien być wyjątkowy, aby ten dzień wyróżniał się spośród innych. Jaki prezent na rocznicę związku najlepiej podkreśli ten dzień? 

Bez względu na to, czy wybieramy prezent na rocznicę związku, czy też zastanawiamy się, co kupić na rocznicę ślubu, warto zaplanować coś szczególnego. Oczywiście dla każdego będzie to oznaczać coś innego, ale należałoby wymyślić coś, co uczyni ten dzień wyjątkowym i będzie okazją do scementowania związku.  

Pomysł na rocznicę zależy tylko od was 

Pomysł na rocznicę ma być wyjątkowy dla was. I nieważne jak wysoko będzie się plasował na liście najlepszych prezentów na rocznicę związku wśród znajomych czy przypadkowych osób z internetu. Lot balonem brzmi fascynująco, ale co z tego, jeśli wy nie macie go na liście marzeń i wolelibyście spędzić ten dzień w piżamach, oglądając ulubione filmy? Dlatego nie stawiajcie sobie wysoko poprzeczki i nie róbcie nic na siłę. To jest wasz dzień i zaplanujcie go tak, żeby sprawił wam radość. Niezależnie od tego czy jest to pierwsza rocznica związku, czy zastanawiasz się co kupić na 10., 30. czy 40. rocznicę ślubu - niech prezent będzie źródłem radości dla was obojga

Zobacz także: Rocznice ślubu mogą zaskoczyć nazwami. Które z nich są najważniejsze?

Prezent na rocznicę związku 

Wybierając prezent na rocznicę związku dla drugiej połówki, trzeba kierować się jej gustem. Nie musi to być kosztowny prezent, ważne, aby sprawił radość bliskiej osobie. Jako że jest to rocznica związku, upominek może nawiązywać do pierwszych chwil razem i pierwszych prezentów. Jeśli nie wiesz, co kupić dziewczynie na rocznicę, przypomnij sobie, jaki był pierwszy prezent dla niej, a być może uda się kupić coś, co przywoła miłe wspomnienia. Jeśli była to biżuteria, możesz kupić taką, która nawiąże do tamtego prezentu, na przykład podobnym stylem. Prezenty nie są Twoją najmocniejszą stroną i wymyślanie idealnego, przyprawia Cię o ból głowy? Postaw na klasykęktóra zawsze się sprawdzi. Kupując perfumy, których używa i duży bukiet kwiatów, sprawisz przyjemność partnerce. Nie wiesz, co kupić chłopakowi na rocznicę? Perfumy, kosmetyki czy nowe etui na telefon na pewno się sprawdzi. Tradycyjne prezenty są też odpowiednie, kiedy nie wiesz co kupić mężowi na rocznicę ślubu. 

Zobacz także: Prezent dla dziewczyny na święta. Przejrzyj nasze propozycje!

Co kupić na rocznicę ślubu? 

Niespodzianka na rocznicę ślubu może być sentymentalną podróżą, która przypomni wam ten niezwykły dzień. Drewniana, porcelanowa, perłowa, złota - bez względu na to, jaką nazwę ma rocznica, którą właśnie obchodzicie, warto powspominać dzień ślubu. Pomysł na rocznicę ślubu może nawiązywać do tego dnia i dostarczyć wam wzruszeń. Co kupić na rocznicę ślubu? Możecie kupić sobie wzajemnie prezenty, ale warto też rozważyć prezent, który wybierzecie wspólnie. Ciekawym pomysłem jest sesja zdjęciowa, którą możecie wykonać w tym samym miejscu i stylu co sesję ślubną. Jak zmieniliście się przez te lata? Taka sesja może być wspaniałą pamiątką, do której będziecie wracać podczas kolejnych rocznic. Jaki jeszcze pomysł na prezent na rocznicę ślubu będzie odpowiedni? Również weekend w hotelu będzie dobrym pomysłem, bo pozwoli wam oderwać się od codzienności i spędzić kilka chwil tylko we dwoje. A co kupić rodzicom na rocznicę ślubu? Dobrym pomysłem będzie album ze zdjęciami od momentu ich ślubu do dnia dzisiejszego. Może się okazać świetną okazją do wspomnień. Szczególnie gdy zastanawiasz się co kupić na 50. rocznicę ślubu - w takim albumie można pomieścić mnóstwo ważnych chwil.  

Zobacz także: Prezent dla chłopaka na święta – zobacz nasze ciekawe propozycje

Wyjątkowy pomysł na rocznicę 

Jeśli chcecie oderwać się od codzienności i spędzić ten dzień w wyjątkowy sposób, wymyślcie niebanalny pomysł na rocznicę. Dostarczy on wam okazji do kolejnych wspomnień i sprawi, że przeżyjecie coś wyjątkowego. Weekend za granicą to szansa na poznanie nowych miejsc i spędzenie trochę czasu we dwoje. Barcelona, Paryż, Rzym to idealne kierunki na romantyczną podróż, dzięki której rocznica związku będzie niezapomniana. Jeśli nie chcecie wyjeżdżać daleko, możecie spędzić weekend w Polsce - Kazimierz Dolny, Kraków czy Sopot pozwolą wam atrakcyjnie spędzić czas. Prezent na rocznicę związku, który będzie relaksem również dla ciała, ucieszy przede wszystkim kobiety, ale i mężczyźni docenią go, jeśli się tylko zdecydują. Mowa u luksusowym weekendzie w SPA, który pozwoli się odprężyć i oderwać od codziennych spraw.  

Wyjątkowy pomysł na rocznicę nie oznacza od razu konieczności dalekich wyjazdów i ponoszenia dużych wydatków. To może być również odwiedzenie miejsc, które kojarzą się wam z początkiem związku. Pierwszy spacer, randka w restauracji, a może kolacja w domu? Przypomnijcie sobie, gdzie spędziliście pierwsze wspólne chwile i postarajcie się je powtórzyć.