Zamknij

Jakie narodowości decydują się najczęściej na wakacyjne romanse? Sprawdzono też, którym podobają się Polacy

Agnieszka Moczyróg
26.07.2017 16:31
Kobieta i mężczyzna
fot. Pexels

Mimo że Polacy nie cieszą się dużą popularnością, radzą sobie całkiem nieźle. 

Portal Momondo.pl sprawdził, ludzie których narodowości najchętniej decydują się na romans w czasie wakacyjnych wyjazdów. Choć w zestawieniu królują Szwajcarzy, Polacy też radzą sobie całkiem nieźle. 

Lato sprzyja nie tylko odpoczywaniu, ale również zawieraniu nowych znajomości. Gdy jesteśmy na urlopie, z dala od codziennych obowiązków, chętniej pozwalamy sobie na niewinny flirt, a czasem nawet nawiązujemy romans. Świadczą o tym wyniki badań przeprowadzonych przez Momondo.pl na grupie blisko 24 tysięcy respondentów z całego świata.

Wnioski specjalistów ją jasne. W zestawieniu królują Szwajcarzy - aż 41 procent badanych deklaruje, że zdarza im się oddawać miłosnym igraszkom podczas wakacji. Wysoko w zestawieniu są również Włosi (36 procent) i Hiszpanie (32 procent). Najmniej skorzy do romansów są Amerykanie (23 procent) i Australijczycy (22 procent). 

giphy-downsized (45)

Kto najbardziej podoba się Polakom?

A jak radzą sobie Polacy? 30 procent badanych przyznało, że zdarzyło im się flirtować na wakacjach. Okazuje się też, że Polakom na wakacjach najbardziej podobają się... Polacy. 

Aż 36 procent ankietowanych (Polaków - red.) wskazało, że najbardziej pociągają ich rodacy. Niestety, wbrew powszechnej opinii, nasza słowiańska uroda nie jest zbyt popularna wśród innych krajów. Tylko 4 procent pozostałych narodowości wskazało Polaków jako najbardziej atrakcyjnych - powiedziała Marta Krywult, Online Marketing Manager w Momondo.pl, a jej wypowiedź przytacza Gazeta.pl. 

Pozostali ankietowali wskazali, że najbardziej pociągają ich Włosi (30 procent) i Hiszpanie (34 procent). Polacy praktycznie w ogóle nie są zainteresowani Belgami (jedynie 1 procent), Rumunami, Austriakami i Duńczykami (2 procent), a także Niemcami i Chińczykami (3 procent). 

Co ciekawe, jak podaje Gazeta.pl, aż 59 procent ankietowanych Polaków uważa, że partner bądź partnerka nie powinni wyjeżdżać samotnie na wakacje. Jednak najbardziej niezadowoleni z samotnych wakacji partnera są Rumuni (65 procent) i Turcy (63 procent).

Cóż, planując kolejne wakacje z dala od partnera, warto wziąć to pod uwagę ;-)