Zamknij

Podrywacz. Jak go rozpoznać i jak się uchronić przed jego sztuczkami?

30.07.2020 09:58
podrywacz
fot. Shutterstock

Lead: Podrywacz bez skrupułów stosuje sztuczki, które mają tylko jeden cel: zdobyć kolejne „trofeum”. Jak je rozpoznać i jak się przed nimi uchronić? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, a jednym z naszych największych sprzymierzeńców będzie intuicja.

Podrywacz a pewność siebie

Chociaż pewność siebie uważana jest za pożądaną cechę, to jeśli chodzi o kontakty damsko-męskie, zwłaszcza w początkowej fazie, niekoniecznie. Mężczyzna bez skrępowania i oporów proponuje spotkanie, opowiada o sobie i zachowuje się swobodnie, jakby randka była dla niego czymś codziennym? No właśnie. Zdenerwowanie i nieśmiałość świadczą prawdopodobnie o tym, że mężczyźnie zależy na spotkaniu i nie traktuje cię jak kolejne „trofeum”, po które bez skrępowania sięga. Jeśli zastanawiasz się, jak się uchronić przed podrywaczem, zwróć uwagę na to, czy nie jest nazbyt pewny siebie. Może to świadczyć o tym, że randkę z tobą traktuje jak normalne, zwykłe zajęcie, które ma go przybliżyć jedynie do celu.

Jak poznać podrywacza? Po słodkich obietnicach!

Niedawno poznany mężczyzna snuje z tobą plany na przyszłość? Opowiada o tym, co będziecie robić podczas wspólnych wakacji? Snuje wizje na temat miło spędzanego czasu? Tu warto się zastanowić: ile wysiłku i starań kosztują takie słodkie słówka? Oczywiście, nie kosztują nic. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Zwróć uwagę na to, co tu i teraz. Czy teraz jest miło? Czy teraz spędzacie czas w przyjemnych okolicznościach? Czy teraz czujesz, że się tobą interesuje i wprowadza cię do swojego świata? Jeśli odpowiedzi nie są twierdzące, cóż, prawdopodobnie nie doczekasz się spełnienia słodkich obietnic.

Zobacz także: Zaufanie. Jak je zbudować, jak go nie stracić? Oto kilka podpowiedzi

Wyzwanie podrywacza

Jedną z najczęściej stosowanych przez podrywaczy sztuczek jest stawianie kobiecie wyzwania. Jak je rozpoznać? Mogą o nim świadczyć następujące „wyznania”:

  • „Nie wierzę w miłość”,
  • „Boję się miłości”,
  • „Żadna kobieta jeszcze nie została ze mną na dłużej”.

Jeśli słowa te padną na podatny grunt, kobieta będzie chciała za wszelką cenę wykazać, że z nią będzie inaczej, że ona pokaże mu, że miłość istnieje i że nie ma się czego bać. W tym momencie podrywacz jest na wygranej pozycji. Właściwie nie musi się starać, a gdy tylko będzie chciał zakończyć relację, stwierdzi po prostu: „Mówiłem, że tak mam”. Jak się uchronić przed takim podrywaczem? Jeśli tylko usłyszysz, że ma problem z utrzymaniem dłuższego związku, uwierz, że to jego problem. Nie twój.

Huśtawki emocjonalne fundowane przez podrywacza

Wszystko dobrze się układa, z każdym kolejnym spotkaniem coraz bardziej się angażujesz, gdy nagle on przestaje się odzywać. Tracisz pewność siebie, nie wiesz, o co chodzi. Nagle on dzwoni ze słodkim „kotku”. Jeśli nie okaże się, że miał wypadek i był w tym czasie w śpiączce, prawdopodobnie masz do czynienia z doświadczonym podrywaczem, który będzie manipulował twoimi uczuciami, serwując ci niepewność, by następnie złagodzić ją słodkimi słówkami. Jak się uchronić przed podrywaczem manipulatorem? Zaufać intuicji! Jeśli czujesz, że coś jest nie tak, to tak właśnie jest i zakończ tę znajomość czym prędzej.

„Tylko we dwoje” w rozumieniu podrywacza

Jeśli mężczyźnie zależy na tobie, to będzie chciał cię wprowadzić do grona swoich przyjaciół. Jeśli jednak masz być tylko kolejną „zdobyczą”, podrywacz nie będzie sobie tym zawracał głowy. Będzie nalegał, byście spotykali się tylko we dwoje (a argumenty będą bardzo przekonujące, chce tylko ciebie!). Chcąc się uchronić przed takim podrywaczem, musisz być czujna. Być może obawia się, że któryś z jego znajomych ostrzeże cię, że masz do czynienia z podrywaczem.

Kontakt telefoniczny u podrywacza

Istnieje bardzo prosty, nowoczesny sposób na to, by poznać, czy mamy do czynienia z mężczyzną, który się tobą naprawdę interesuje, czy też z podrywaczem. Ten pierwszy zawsze odbierze od ciebie telefon. Ten drugi zawsze będzie miał wymówkę, dlaczego nie odebrał („rozładował się”, „był wyciszony”, „nie słyszałem”).

Nadmierne szukanie kontaktu fizycznego

Szukanie każdej okazji, by dotknąć twojej ręki, talii czy innych części ciała to nie wyraz ogromnego zainteresowania, ale ewidentny dowód na to, że mężczyzna chce jak najszybciej skrócić dystans między wami. Jeśli więc czujesz, że twoje granice są w pewien sposób przekraczane, to zaufaj swojej intuicji. Wycofaj się z tej znajomości, bo bez wątpienia masz do czynienia z podrywaczem.