Zamknij

Podejrzewasz, że mąż cię zdradza? Sprawdź, co powinnaś zrobić

04.12.2020 14:42
Zdradzona kobieta zdejmuje obrączkę z palce
fot. Shutterstock

Masz powody, żeby myśleć, że mąż cię zdradza? Jeżeli naprawdę są poważne, podpowiadamy, co powinnaś zrobić w takiej sytuacji.

Prawdziwy związek powinien być oparty na zaufaniu. To prawda, ale co zrobić, gdy mamy niemal stuprocentową pewność, że mąż nas zdradza? Podejrzenia, intuicja, jego sekrety - wszystko to może prowadzić do utraty zaufania i prowadzić do wielu błędów, które oboje zaczniecie popełniać. Jeżeli masz poważne powody, żeby myśleć, że on cię zdradza, czas się upewnić, choć na pewno nie będzie to dla ciebie łatwe. Podpowiadamy, co powinnaś zrobić w takiej sytuacji. 

Zobacz także: Zdrada bez seksu? To możliwe. Zobacz, jak facet może cię oszukiwać

Podejrzewasz, że mąż cię zdradza? Sprawdź, co powinnaś zrobić

Gdy podejrzewamy, że ukochana osoba nas oszukuje, trudno jest myśleć trzeźwo, co tak naprawdę należy zrobić w takiej sytuacji. Dlatego spróbujemy ci pomóc.

Portal Yourtango.com przytacza 5 rzeczy, które powinnaś zrobić, jeżeli myślisz, że mąż cię zdradza.

1. Przede wszystkim - nie szpieguj

To największy błąd, który popełniamy, gdy myślimy, że partner nas zdradza. Zajrzenie do jego telefonu lub komputera jest kuszące i na pewno możesz się z tego sporo dowiedzieć, ale... możesz też zrozumieć pewne rzeczy na opak. To, że jest miły dla koleżanki z pracy, a nawet wysłał jej emoji z serduszkiem, to nie znaczy, że mają romans. A ty zaczniesz panikować bez powodu.

2. Zastanów się, czy twoje źródło jest wiarygodne

Przypomnij sobie, skąd wiesz o jego rzekomej zdradzie. Jeżeli sama się domyślasz na podstawie jego nietypowego zachowania, możesz coś podejrzewać. A co, jeżeli powiedział ci o tym ktoś "życzliwy"? Tu musisz sobie zadać pytanie - czy jest to osoba, której ufasz? Być może faktycznie chce dla ciebie dobrze. Może być jednak również tak, że z jakiegoś powodu chce, żebyś pokłóciła się z ukochanym. 

3. Nie obwiniaj siebie

Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić w tym momencie, jest użalanie się nad sobą. Nawet jeśli twój facet ma romans, to w nim leży problem, nie w tobie. Jeżeli to prawda - zacznij działać. Pokaż, że jesteś silną i pewną siebie kobietą. I nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. 

4. Nie plotkuj na ten temat

Zanim zaczniesz rozpowiadać na prawo i lewo, że mąż cię zdradza (nawet mamie lub przyjaciółce), najpierw zweryfikuj te informacje. Co, jeżeli okażą się to nieprawdą i później będziesz musiała zabrać go na rodzinne święta? Możesz się czuć głupio, on zresztą też. 

5. Zapytaj wprost

Gdy masz naprawdę mocne podejrzenia, zbierz siły do konfrontacji. On może się denerwować, że mu nie ufasz, ale w końcu dał ci powody do tego, żebyś myślała, że cię zdradza. Na pewno jakoś to wyjaśnicie, a nie ma nic gorszego, niż tkwienie w niepewności. 

Zobacz także: Jakie podejście do zdrady mają mężczyźni? Tego zachowania nie uznają za "skok w bok"

Niektóre znaki zodiaku są naprawdę ogniste w łóżku! Sprawdź, czy też jesteś na tej liście.