Zamknij

Jeśli w rozmowie z partnerem padają te słowa to znak, że wasza miłość już się wypaliła

Anna Respondek
30.01.2018 13:21
Miłość
fot. Pexels

Używanie takich sformułowań przez partnera lub partnerkę może być niepokojącym sygnałem. 

Trwanie w relacji, który nas unieszczęśliwia, nie jest dobrym pomysłem. Czasem zdarza się jednak, że związek utyka w martwym punkcie, a my nie jesteśmy w stanie zauważyć znaków ostrzegawczych, które mówią o tym, że miłość już się wypaliła.

Zobacz także: Jak rozpoznać, że facet jest zakochany w Tobie po uszy?

Według psychologów istnieje kilka nieodpowiednich zachowań, które w naszej głowie powinny zapalić czerwone światło. Często są to słowa, które padają między kobietą a mężczyzną, choć normalnie nie zwrócilibyśmy na nie uwagi. Jakie stwierdzenie najczęściej świadczą o braku miłości w związku

Zobacz także: Co zrobić, aby związek był trwały. Wystarczy spełnić te dwa warunki

Nie muszę się tłumaczyć

Jeśli relacja opiera się na miłości i zaufaniu, w związku nie ma takich stwierdzeń, jak "tłumaczyć się" czy "wyjaśniać". Kochając drugą osobę dbamy o to, aby się o nas nie martwiła i dzielimy się z nią naszymi planami. Oczywiście wszystko musi dziać się w granicach zdrowego rozsądku i nie można codziennie organizować przesłuchań i żądać, aby druga połówka krok po kroku opowiedziała swój dzień. Jednak, jeśli coraz częściej zdarza się, że partner lub partnerka na pytanie o to, co robili, bądź gdzie byli, denerwują się i twierdzą, że nie muszą się tłumaczyć, to znak, że nie myślą o związku poważnie i nie liczą się ze zdaniem drugiej połówki. 

To nie mój problem

W dobrze funkcjonującym związku problem jednego z partnerów od razu staje się problemem drugiego. Miłość polega na wspieraniu się i pomaganiu sobie nawzajem w trudnych sytuacjach. Jeśli partner nie zwraca uwagi na twoje problemy i uważa, że to, co dzieję się u niego, jest najważniejsze, czas zastanowić się nad relacją. 

pexels-photo-247858
fot. Pexels

Jak coś ci się nie podoba, to znajdź sobie kogoś innego

Ten zwrot nie zawsze świadczy o tym, że miłość wygasła. Czasem jedna strona mówi coś takiego, ponieważ jest zazdrosna lub czuje się zraniona. Nie powinno jednak powtarzać się to zbyt często. Skoro partner z taką łatwością mówi o tym, żeby jego ukochana lub ukochany odszedł, jego uczucie nie jest zbyt płomienne. 

Nie wierzę ci

Brak zaufania w związku może być pierwszym gwoździem do trumny. Czasem wystarczy odrobinę popracować, aby takie słowa nie padały już nigdy więcej. Jednak jeśli pomimo zaangażowania i dobrych chęci partner nadal ci nie wierzy i sprawdza każdy twój ruch, to wasza relacja potrzebuje profesjonalnej pomocy. 

pexels-photo-278312
fot. Pexels

Rób, co chcesz

To kolejny zwrot, który czasami wypowiadamy na przekór drugiej osobie, jednak wtedy świadczy właśnie o tym, że nam zależy i chcemy zwrócić partnerowi lub partnerce na coś uwagę. Mówiony częściej niż to konieczne, może mówić o braku zainteresowania i zaangażowania. 

Naprawdę cię kocham

Choć może się wydawać dziwnym, że akurat ten zwrot znalazł się w zestawieniu, to jednak nie jest to błąd. Jeśli słowa te padają często i idą za nimi odpowiednie zachowania i czyny, nie ma się czym martwić. Jeśli jednak są wypowiadane tylko po to, żeby załagodzić jakąś sytuację, albo "na odczep się", trudno uwierzyć w to, że są prawdziwe. 

Zobacz także, jak rozpoznać, że spotykasz się z psychopatą: