Zamknij

Po jakim czasie kobiecie zaczyna brakować seksu? Wyniki nowych badań mogą zaskoczyć

04.08.2022 11:43

Najnowsze badania wykazały, że mężczyźni mogą wytrzymać bez seksu dużo krócej niż kobiety. Okazuje się, że w przypadku pań okres ten wynosi nawet kilka miesięcy.

Po jakim czasie kobiecie zaczyna brakować seksu? Wyniki nowych badań mogą zaskoczyć
fot. SHUTTERSTOCK

Dla wielu osób seks jest niezwykle ważnym elementem. Niektórzy twierdzą, że nie mogliby żyć bez regularnych zbliżeń. Co ciekawe, u kobiet ten czas abstynencji może być wyjątkowo długi. Brak seksu zaczynają odczuwać dopiero po kilku miesiącach.

Zobacz także: Syndrom pani Bovary to częste zjawisko wśród kobiet. One nie nadają się do związku

Po jakim czasie kobiecie zaczyna brakować seksu?

Wyniki najnowszych badań zaprezentował portal kobieta.onet.pl. Zgodnie z nimi panie - za sprawą swojej fizjologii - mogą wytrzymać bez zbliżenia znacznie dłużej niż mężczyźni. Ile dokładnie? Okazuje się, że kobietom, które wzięły udział w eksperymencie, abstynencja zaczęła doskwierać dopiero po dwóch miesiącach od ostatniego zbliżenia. Zupełnie inaczej sprawa przedstawia się u panów. Większości c nich seksu brakowało już w trzecim tygodniu badania.

Seksuolodzy opowiedzieli również o objawach, które mogą wskazywać na to, że dana osoba od dłuższego czasu nie uprawiała seksu. Wymienili m.in. drażliwość oraz niekontrolowane wybuchy złości. Co warte podkreślenia, oznaki te są o wiele bardziej nasilone u kobiet niż u panów.

Co się dzieje, gdy kobieta przestaje uprawiać seks?

Brak seksu u kobiet może wpłynąć na ich zdrowie. Panie mogą mieć wtedy m.in. większą podatność na infekcje intymne, a także choroby układu krążenia. Ponadto abstynencja może przyczyniać się do problemów z pamięcią oraz kłopotów z osiągnięciem orgazmu.

Zobacz także: Najgorsze miejsca do poznawania mężczyzn. Wiele kobiet szuka tam miłości

loader
Znane pary, które ukrywały swoje związki. Oni długo nie przyznawali, że coś ich łączy
10 Zobacz galerię
fot. AFP/EAST NEWS

RadioZET.pl/kobieta.onet.pl