Zamknij

Rozpoznajesz te sygnały? To znaki, że jesteś w złym związku

31.03.2021 15:13
Nieszczęśliwa para siedzi w sypialni na łóżku
fot. Shutterstock

W każdym związku mogą zdarzyć się chwile zwątpienia. Jeżeli jednak w twoim występują te sygnały, być może ta relacja nie ma już sensu.

Wątpliwości w życiu są rzeczą normalną. Zwłaszcza jeżeli dotyczą związków. Ludzie często zastanawiają się nad tym, czy ich partner na pewno jest tym jedynym. Zazwyczaj jest to pozytywna doza niepewności. Czasami jednak zdarza się, że wątpliwości pojawiają się przez pewne niepokojące sygnały, które mają miejsce w relacji. Wówczas powinna nam się zaświecić w głowie ostrzegawcza żarówka. Jeżeli w twoim związku występują następujące sygnały, to znaczy, że partner nie jest dla ciebie odpowiedni. 

Zobacz także: Chodzicie z partnerem spać pokłóceni? To ma zły wpływ na wasz związek i... zdrowie

Po czym poznać, że związek jest zły? 7 oczywistych sygnałów

Nie musisz się stresować, gdy nachodzą cię wątpliwości. Warto jednak się wówczas zastanowić, jak w rzeczywistości wygląda twoja relacja. 

Portal Allwomenstalk.com wskazał sygnały, które świadczą o tym, że związek nie jest dla nas odpowiedni.

1. Twoi bliscy mają obawy co do tego związku

Gdy jesteśmy zakochani, możemy nie widzieć przywar naszego partnera. Czasami dobrze zatem zapytać o zdanie innych ludzi, którzy obserwują waszą relację z boku. Pamiętaj jednak, że muszą być to osoby ci życzliwe. Nie zdawaj się zatem na opinię przypadkowej koleżanki. Porozmawiaj o tym z mamą, siostrą lub przyjaciółką. 

2. Partner wymusza na tobie nieustanne zmiany

Może się zdarzyć, że partner wskaże ci np. ubrania, w których jego zdaniem wyglądasz dobrze. Nie powinien jednak nieustannie krytykować twojego stylu, wyglądu, ani zainteresowań. Jeżeli w kółko mu coś przeszkadza, to znaczy, że nie jesteście sobie pisani. 

3. Nieustannie cię krytykuje

To samo dotyczy krytyki. Nikt nie jest idealny. Można zwrócić drugiej osobie uwagę, ale nie powinniśmy nieustannie jej krytykować. Zwłaszcza w towarzystwie. Gdy w waszej relacji zdarzają się takie sytuacje, jak najszybciej zakończcie ten związek. 

Zobacz także: W tym wieku kobiety są najbardziej skłonne do zdrady. Dlaczego tak się dzieje?

4. Nie masz własnego zdania

Coraz częściej odnosisz wrażenie, że nie masz wpływu na nic, co dzieje się w twoim życiu? Oczywiście związek jest sztuką kompromisów i w poważnej relacji trzeba brać pod uwagę zdanie partnera. Nie można jednak nieustannie się do niego dopasowywać. Powinniście też razem decydować o tym, jak spędzacie wspólny czas. 

5. Nie ufasz swojemu partnerowi

Brak zaufania zrujnuje każdą relację. Poza tym w sytuacji, gdy już raz zostanie ono naruszone, bardzo trudno je odbudować. Jeżeli w waszym przypadku coś takiego się wydarzyło, jest bardziej niż prawdopodobne, że tej relacji już nie da się naprawić. 

6. Zanikł wasz kontakt fizyczny

Miłość idzie w parze z dotykiem, przytulaniem, pocałunkami i seksem. Jeżeli nie ma między wami chemii, ani czułości, oznacza to, że jesteście odrębnymi jednostkami, które zmierzają w różnych kierunkach. Nie ma sensu tkwić w tym na siłę. 

7. Czujesz, że jesteś jedynym źródłem jego szczęścia

Świadomość, że jesteśmy dla kogoś jedynym oparciem, jest bardzo obciążająca. Wówczas ta osoba będzie chciała każdą chwilę spędzać z nami i nie będzie miała własnego życia. Nie może być tak, że jesteście dla siebie wszystkim. Wówczas nie da się zbudować zdrowej relacji. 

Zobacz także: Co się stanie, gdy na dłużej zrezygnujesz z seksu? To może źle wpłynąć na twoje zdrowie

Niektóre pary cieszą się ogromną sympatią fanów. Tak było też z tymi gwiazdami. Nic więc dziwnego, że ich rozstania zakończyły się rozpaczą ludzi na całym świecie.