Zamknij

6 znaków, że twój związek jest toksyczny! To niezdrowe

07.08.2020 11:38

Twój związek jest daleki od ideału? 6 znaków, że ta relacja jest toksyczna!

Toksyczna para siedzi na kanapie i kłóci się, gestykulując dynamicznie
fot. Shutterstock

Bycie w związku nie jest łatwe. Zwłaszcza, jeżeli jest to długotrwała relacja. W takiej przede wszystkim łatwo popełniać pewne błędy, które nie są dla nas zdrowe. Okazuje się, że związek może stać się toksyczny i możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, ale na dłuższą metę nasza psychika będzie się męczyć. Warto zatem uświadomić sobie, jakie znaki mogą wskazywać na to, że ta relacja nie ma przyszłości i należy jak najszybciej ją zakończyć dla dobra obu stron.

Zobacz także: 10 cech mężczyzn, które odstraszają kobiety! Często już na pierwszej randce

Po czym poznać, że związek jest toksyczny? 6 znaków, które ci pomogą!

Portal "Your Tango" przygotował listę oznak, które mogą wskazywać na to, że związek jest toksyczny.

Jeżeli te rzeczy mają miejsce w twoim związku, lepiej uważaj!

1. Partner cię kontroluje lub ty jego

Kontrola w związku nigdy nie jest dobra, bo świadczy o braku zaufania. Niezależnie od tego, czy jedna osoba kontroluje drugą, czy obie kontrolują się wzajemnie - to znaczy, że wasz związek nie ma przyszłości. 

2. Wasze życie towarzyskie nie istnieje

W przypadku niezdrowej relacji, jeden partner może doprowadzić do tego, że drugi jest "wyłącznie dla niego". Co to oznacza i jak to rozpoznać? Nie spotykacie się już ze znajomymi, w zasadzie straciliście wszelkie kontakty, które mieliście wcześniej. Pamiętaj, nie da się żyć wyłącznie z jedną osobą 24 godziny na dobę. 

3. Nie masz głosu

W prawdziwym, zdrowym związku, każdy z nas powinien mieć możliwość wyrażenia swoich poglądów i opinii. Inną rzeczą jest to, że o wszystkim powinniśmy decydować wspólnie. Problem pojawia się wtedy, gdy tylko jedna strona ma prawo głosu i podejmuje każdą decyzję.

4. W kółko się krytykujecie

Krytyka niejedno ma imię. Może być tak, że partner w kółko krytykuje twój wygląd lub zachowanie. Może być też tak, że zaczyna ci wypominać wszystko, począwszy od tego, co dzieje się teraz, skończywszy na rzeczach z przeszłości, a nawet... z dzieciństwa.

5. Wasze wartości różnią się od siebie

Wydawać się może, że swoje opinie i wartości poznajemy na samym początku związku. Okazuje się jednak, że niekiedy prawdziwe oblicze kogoś może wyjść znacznie później. Wartości też mogą się zmieniać wraz z życiowymi doświadczeniami. Jeżeli wasze drogi zaczynają się rozchodzić, nie ma sensu ciągnąć tego na siłę. 

6. Przestajesz się rozpoznawać

Najgorszą rzeczą, jaka może przytrafić się komuś w związku, jest zatracanie samego siebie. Jeżeli w relacji nie masz już poczucia własnej wartości, a patrzysz na siebie wyłącznie oczami swojego partnera - uciekaj, gdzie pieprz rośnie!

Zobacz także: Sekrety mężczyzn, do których nigdy się nie przyznają! Wstydzą się je zdradzić kobiecie

loader

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!