Zamknij

Po czym poznać, że seks nie sprawia radości partnerowi, nawet jeśli o tym nie mówi? 7 subtelnych znaków

Katarzyna Leszczyńska
08.02.2018 13:56
Po czym poznać, że partner nie ma ochoty na seks?
fot. pixabay.com

Gdy w związku zaczyna dziać się coś nie tak, warto o tym szczerze rozmawiać. Wielu ludziom rozmowy o seksie przynoszą jednak problem. Po czym poznać, że partner nie ma ochoty na zbliżenie?

To, że czasami nie mamy ochoty na stosunek seksualny z partnerem jest rzeczą naturalną. Jeżeli jednak przez dłuższy czas jest on nieobecny w naszym związku, może to oznaczać, że w relacji zaczęło się dziać coś niedobrego. Niechęć do seksu nie musi świadczyć od razu o demiseksualności lub co gorsza aseksualności. W takich sytuacjach przede wszystkim trzeba szczerze porozmawiać z partnerem. Nie zawsze jednak rozmowa na ten temat jest rzeczą łatwą. Jeżeli nie da się porozmawiać wprost, po zachowaniu partnera można wywnioskować, że nie ma ochoty na seks.

Psychiczna nieobecność

Dobry seks powinien wiązać się z zadowoleniem obu stron. Jeżeli natomiast zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz partner wydaje się nieobecny podczas zbliżenia lub widzimy, że wyraźnie nie sprawia mu ono przyjemności, może to świadczyć o tym, że robi coś na siłę.

Nieobecność partnera może być znakiem, że dzieje się coś niedobrego

Chodzi spać wcześniej

Jeżeli coraz częściej zdarza się, że nasz partner chodzi spać o dziwnie wczesnej porze, w dodatku długo przed nami, może to oznaczać, że chce zminimalizować prawdopodobieństwo znalezienia się z nami w łóżku i uprawiania seksu.

Brak inicjatywy

W zdrowym związku zazwyczaj obie ze stron inicjują stosunek seksualny. Oczywiście nie chodzi o to, żeby licytować się, czyja kolej tym razem. Jeżeli jednak od dłuższego czasu tylko jedna ze stron wychodzi z inicjatywą, może to oznaczać, że druga nie ma na to ochoty.

Inicjatywa powinna wychodzić od obojga partnerów

Zmiana tematu

Rozmowy o seksie w dojrzałym związku powinny być rzeczą naturalną. Jeżeli natomiast nasz partner zmienia tematy, gdy my inicjujemy taką pogawędkę, może to być znak ostrzegawczy, że nie chce nawet myśleć o zbliżeniu.

Zamknięty język ciała

Gesty i słowa mogą powiedzieć wiele, jednak dobrze zrozumiane komunikaty mowy ciała jeszcze więcej. Jeżeli nasz partner odwraca się do nas plecami, unika naszego wzroku, nie przedłuża pocałunków i nie chce się przytulać – może to znaczyć, że nie ma ochoty na zbliżenie.

Komunikacja niewerbalna może zdradzać więcej niż słowa

Krępują się

W trakcie stosunku seksualnego partnerzy widzą się nago. Gdy zależy nam na kimś, kochamy go, czujemy do niego popęd, nie powinno nam to sprawiać większego problemu. Jeżeli jednak widzimy, że nasz partner krępuje się nawet przebierania w naszym towarzystwie, może to być sygnał, że dzieje się coś złego.

Emocjonalna niedostępność

Szczere rozmowy, zwłaszcza o uczuciach, w dobrej relacji powinny być na porządku dziennym. Dlatego, jeżeli któryś z partnerów zaczyna mieć z tym problem i zamyka się w sobie, może to oznaczać, że ma poważny problem z obnażeniem się przed drugą osobą.

Trzeba zdać sobie uwagę przede wszystkim z tego, że problemy seksualne nie są rzeczą, za którą powinno się kogokolwiek winić. Tu chodzi o emocje drugiej osoby. Żeby to wyjaśnić, najważniejsza jest szczera rozmowa. Zwłaszcza, jeżeli widzicie w związku któryś z powyższych sygnałów.

Po czym poznać problemy seksualne w związku?
Zagłosuj

Jesteście w związku?

Liczba głosów:

Zobacz w poniższej galerii, jakie rzeczy nie mają znaczenia dla mężczyzn podczas zbliżeń: