Zamknij

Po czym poznać, że się komuś podobamy? Mężczyznę zdradzą te sygnały

01.02.2018
Aktualizacja: 15.10.2019 10:02

O takiej osobie można myśleć na poważnie.

Po czym poznać, że mu się podobam?
fot. pixabay.com

Gdy ktoś wpadnie nam w oko, często zastanawiamy się nad tym, czy my również podobamy się danej osobie. I choć istnieje wiele przesądów na sprawdzenie tego, jak wyrywanie płatków kwiatów z wypowiadaniem słów „kocha, nie kocha”, to takie przysłowiowe wróżenie z fusów. Okazuje się jednak, że są pewne widoczne znaki, które dadzą nam niemalże pewność. Po czym poznać, że się komuś podobamy?

Zobacz także: Jakie kobiety najbardziej podobają się mężczyznom? Te znaki zodiaku są w ich oczach najatrakcyjniejsze

Chce dowiedzieć się o nas jak najwięcej

Jeżeli potencjalny partner cały czas wypytuje o twoje zajęcia, zainteresowania, jest ciekawe tego, kim są twoi przyjaciele i rodzina może to świadczyć albo o tym, że jest detektywem, który ma wyciągnąć od nas informacje, albo – co bardziej prawdopodobne – zależy mu na nas i myśli o nas na poważnie.

Osoba, której się podobamy, będzie chciała wiedzieć o nas jak najwięcej

Tęskni i szuka kontaktu

Osoby, którym się podobamy, zawsze znajdą dla nas czas, nawet jeżeli miałyby wówczas zmieniać dotychczasowe plany. Oprócz tego będą szukać jak najczęstszego kontaktu, chociażby przez komunikatory internetowe lub telefon.

Zdenerwowanie

Oczywiście, jeżeli nam na kimś zależy, każde spotkanie będzie dla nas stresujące. Wszystko dlatego, że będziemy chcieli wypaść jak najlepiej, nie popełniając przy tym oczywiście żadnych gaf. Może się to łączyć z niemalże takim stresem jak publiczne wystąpienie.

Jeżeli się komuś podobamy, ta osoba będzie się stresować przed spotkaniem

Szukanie kontaktu wzrokowego

Wzrok jest jedną z najbardziej intymnych rzeczy, która może połączyć ludzi. Patrzenie sobie głęboko w oczy jest objawem zainteresowania i jednym z najpowszechniejszych rodzajów flirtu.

Mowa ciała i dotyk

Jeżeli podobamy się komuś, ta osoba będzie starała się za wszelką cenę szukać kontaktu fizycznego. Dotknięcie ręki, poklepanie po plecach, skracanie dystansu – wszystko po to, żeby poczuć się jak najbliżej nas.

Osoby, którym się podobamy, szukają kontaktu fizycznego

Komplementuje

To najoczywistszy sposób na pokazania komuś, że nam się podoba. Jeżeli ktoś powtarza nam szczerze, że pięknie wyglądamy, a przy tym widać błysk w jego oku lub tajemniczy uśmiech – można mieć pewność. Oprócz tego osoba, której wpadliśmy w oko, często będzie mówić nam, jak bardzo jesteśmy wyjątkowi.

Troszczy się o nas

Jeżeli ktoś widząc, że mamy zły dzień, dopytuje się nas, czy wszystko w porządku, a wiedząc, że czujemy się źle, co chwilę pisze, żeby sprawdzić, czy może już jest lepiej, może to świadczyć o tym, że zależy mu na nas. Osoby, które nie są nami zainteresowane nie będą zwracać uwagi na tego typu rzeczy, a już na pewno nie myśleć o nas nieustannie.

Osoba, której na nas zależy, troszczy się o nas

Ufa nam

Jeżeli się komuś podobamy, jednocześnie stajemy się dla tej osoby z reguły godni zaufania. Tego typu ludzie, oprócz tego, że chcą dowiedzieć się o nas jak najwięcej, dzielą się również z nami szczegółami ze swojego życia, często takimi, o których do tej pory nikomu nie mówili.

Próba zaimponowania

Często tego typu osoby mogą chcieć nam zaimponować. Dlatego też będą opowiadać o sobie w samych superlatywach, czego nie warto odbierać jak oznak egoizmu i narcyzmu, raczej właśnie tego, że są nami zainteresowani.

Jeżeli się komuś podobamy, ta osoba będzie chciała nam zaimponować

Chętnie nam pomaga

Jeżeli się komuś podobamy, ta osoba nigdy nie zostawi nas w potrzebie. Jeżeli tylko potrafi, zawsze będzie chciał nam pomóc, jednocześnie ucieszy się z każdej formy pomocy, którą my jemu zaoferujemy.

Mówienie o nas w czasie przyszłym

Jeżeli ktoś zaczyna mówić o swoich planach, w których jesteśmy obecni – sprawa jest oczywista i niemalże przesądzona. Tej osobie na nas zależy i na pewno chciałby stworzyć z nami wyjątkową relację. 

Osoba, której się podobamy, będzie planowała wspólną przyszłość

Zobacz w poniżej galerii, po czym poznać, że ktoś traktuje nas wyjątkowo: