Zamknij

Zachowujesz się w ten sposób? To znaczy, że już nie kochasz swojego partnera

23.02.2021 10:18
Para siedzi w domu, ale osobno
fot. Shutterstock

W życiu każdego z nas przychodzą chwile zwątpienia. Warto zastanowić się, czy to, co czujemy do naszego partnera, wciąż można nazwać miłością.

Na swojej drodze spotykamy wielu ludzi, z którymi po jakimś czasie możemy się związać. Nic jednak nie daje nam pewności, że będzie to relacja na całe życie. Nawet po ślubie może przytrafić nam się pewien rodzaj wypalenia. To uczucie może być chwilowe, ale są też pewne znaki, które wskażą, że tak naprawdę nic już nie czujemy do swojego partnera. Warto to przemyśleć, żeby nie uprzykrzać życia jemu i przede wszystkim sobie. 

Zobacz także: Tę zmianę w partnerze trudno zauważyć. Uważaj, może świadczyć o końcu związku

Po czym poznać, że miłość wygasła? Znaki, że już nie kochasz partnera

Jeżeli się kochacie, jesteście w stanie przezwyciężyć nawet największe problemy. Przede wszystkim będziecie chcieli spędzać czas razem i pielęgnować swoją relację.

Problem pojawia się wtedy, gdy uczucia wygasają. Trudno zdać sobie z tego sprawę, ale to właśnie jest główną przyczyną rozstań. 

Portal Bustle.com przedstawił 7 sygnałów, które wskażą ci, że już nie kochasz partnera. 

1. Nie interesujesz się nim

Zastanów się nad tym, czym aktualnie pasjonuje się twój partner. Jeżeli długo jesteście razem, nie możesz mieć pewności, że nadal lubi oglądać filmy o superbohaterach lub grać na konsoli. Być może teraz woli oglądać thrillery, a jego największą pasją stało się uprawianie sportu. Jeżeli nie jesteś na bieżąco z jego zainteresowaniami, to znaczy, że w waszej relacji coś jest nie tak. 

2. Nie próbujesz podtrzymać kontaktu

Paradoksalnie związek najłatwiej przetestować, gdy jesteście z dala od siebie. To, czy za sobą tęsknicie i chcecie wrócić do siebie jak najszybciej, to jedno. Pytanie, czy potrzebujecie w ogóle utrzymywać ze sobą kontakt. Jeżeli łapiesz się na tym, że dawno nie dzwoniłaś, ani nie pisałaś do niego sama z siebie - i w zasadzie tego nie potrzebujesz - być może twoje uczucia wygasły. 

3. Chcesz spędzać czas samemu

To oczywiste - jeżeli wolisz spędzać czas w samotności, zamiast z partnerem, nie powinniście się dłużej spotykać. W prawdziwym związku nie chodzi o to, żeby każdą chwilę spędzać we dwoje. Nie można jednak ignorować drugiej osoby i unikać kontaktu z nią. 

Zobacz także: Nie jesteś szczęśliwy w związku? 3 subtelne znaki, że to jednak nie to

4. Nie uwzględniasz go w swoich planach

To łączy się z poprzednim punktem. Planowanie jest ludzkim nawykiem. Każdy z nas snuje rozmyślania na temat bliższej lub dalszej przyszłości. Tu warto zadać sobie pytanie - czy widzę tam siebie u jego boku, czy może decyduję się na życie samemu?

5. Dzielisz rzeczy na swoje i jego

Jeżeli kogoś kochamy, nie będziemy mieli problemu z dzieleniem się z nim czymkolwiek. Oczywiście nie chodzi o to, żeby partner w kółko przekładał nasze rzeczy, bo sprzeczki o to są czymś naturalnym. Jeżeli jednak czujesz irytację, gdy on skorzysta z twojego laptopa lub zacznie czytać twoją książkę - coś jest nie tak. 

6. Jego emocje nie wpływają na ciebie

Gdy kogoś kochamy, chcemy dzielić się z nim swoimi emocjami i jednocześnie odczuwać te, które on przeżywa. Gdy jest szczęśliwy - my też jesteśmy. Gdy mu smutno - zaczynamy być przygnębieni razem z nim. Jeżeli totalnie nie odczuwasz jego emocji, to znaczy, że zapewne już go nie kochasz. 

7. W kółko się irytujesz

Gdy jesteśmy z kimś, a zwłaszcza gdy z nim mieszkamy, mogą pojawić się sporne sytuacje. Jeżeli jednak nieustannie bywasz poirytowana jego zachowaniem i w zasadzie nie potrafisz wskazać nawet, dlaczego tak się dzieje, to znaczy, że nie pałasz już do niego takim uczuciem jak dawniej. 

Zobacz także: Myślisz o rozwodzie coraz częściej, ale go nie chcesz? Dzięki temu uratujesz związek

Niektóre gwiazdy miały pecha, gdyż po rozstaniu musiały pracować ze swoim ex. Pamiętacie, jak sobie z tym poradziły?