Zamknij

Po czym poznać, że jesteście seksualnie dopasowani? Muszą być spełnione te trzy warunki

Anna Respondek
06.02.2018 12:26
Seksualne dopasowanie
fot. Pexels

Choć seks w związku nie jest najważniejszy, to jednak jeśli coś nie wychodzi w łóżku, ma to wpływ na całą resztę. Co zatem świadczy o seksualnym dopasowaniu?

Związek to niezwykle złożona konstrukcja, która aby była stabilna, musi mieć bardzo silne podłoże. Jednym z elementów sprawiających, że para jest szczęśliwa, jest seks. Choć sfera seksualna nie jest najważniejsza, to jednak ma duży wpływ na nasze relacje z partnerem. Dla niektórych  emocje są bardzo ważną sprawą, jeżeli chodzi o kontakt fizyczny.

Zobacz także: Naukowcy określili optymalny wiek na urodzenie dziecka

Jeśli w łóżku wszystko układa się tak jak należy, nie czujemy frustracji i nie przenosimy jej na codzienność i inne ważne aspekty wspólnego życia. Co zatem świadczy o tym, że jesteśmy seksualnie dopasowani, a nasza miłość jest silna? Wystarczy zwrócić uwagę na te trzy elementy, aby móc odpowiedzieć sobie na to pytanie. 

Nie wstydzicie się nagości

Nie każda para lubi paradować przed sobą tak, jak ich Pan Bóg stworzył. Tuż po seksie okrywają się kołdrą bądź przemykają do łazienki, każąc partnerowi zamknąć oczy. Jeśli jednak jesteście prawdziwie seksualnie dopasowani, taka sytuacja nie powinna was dotyczyć. Nagość nie peszy was nawzajem. Często bierzecie wspólnie prysznic czy ubieracie się przy sobie i nie macie poczucia, że musicie martwić się lub wstydzić jakiś małych mankamentów. 

giphy-downsized (83)

Rozmawiacie o fantazjach seksualnych

Każdy ma czasem opory przed otwarciem się przed drugą osobą, szczególnie, jeśli chodzi o tak intymną sferę, jaką jest seksualność. Jednak w dobrze dobranych związkach partnerzy potrafią rozmawiać o swoich fantazjach i co najważniejsze, nie wyśmiewają pomysłów drugiej osoby. Wiadomo, że nie każdy z nich musi spodobać się drugiej połówce, jednak ważne jest, aby umieć o tym dyskutować i obracać takie rzeczy w żart. 

Seks bez skrępowania

Na początku takie rozmowy wzbudzają konsternację, z czasem jednak stają się czymś normalnym, a nawet pożądanym. Częste rozmowy o seksie nie są niczym złym i mowa tu nie o fantazjach, a o tym, co tak naprawdę dzieje się między wami. Pikantne wiadomości, budowanie napiętej atmosfery małymi szczegółami, to coś co jeszcze bardziej zbliża partnerów i świadczy o ich dopasowaniu i zaangażowaniu. 

ezgif.com-resize (15)
Zagłosuj

Które z tych trzech zachowań jest najważniejsze według ciebie?

Liczba głosów:

Zobacz także, na co mężczyźni nie zwracają uwagi w łóżku: