Zamknij

10 dowodów na to, że jemu już na tobie nie zależy. Czas zakończyć ten związek

18.06.2020 12:36
Zirytowana kobieta siedzi i zerka na mężczyznę, który nie reaguje
fot. Shutterstock

Wydaje ci się, że twojemu facetowi przestało na tobie zależeć? Oto 10 dowodów, że już się nie stara.

Każdy, nawet najbardziej udany związek, przechodzi chwile kryzysu. Zgodnie z powiedzeniem, kto się czubi, ten się lubi, powinniśmy doceniać nawet takie momenty. Problem pojawia się jednak, gdy jeden z partnerów całkiem przestaje się starać o drugiego i ich relację. Jeżeli odnosisz ostatnio wrażenie, że twój partner cię zaniedbuje, sprawdź listę dowodów, które mogą ci to potwierdzić. Jeżeli większość z nich zgadza się w waszym związku, to znaczy, że jemu przestało na tobie zależeć.

Zobacz także: Ten typ kobiecej sylwetki najbardziej przyciąga mężczyzn. Poznajcie wyniki badań! 

Po czym poznać, że facet się nie stara? Dowody na to, że mu nie zależy

Portal "YourTango" przygotował listę dowodów na to, że facet przestał się o ciebie starać. Jest to całkiem długa lista, ale wystarczy, że zauważysz większość z tych opcji. To powinno być dla ciebie dowodem na to, że wasz związek nie ma przyszłości.

1. Przestał zadawać pytania

Na początku związku martwił się o ciebie i dopytywał chociażby o to, jak ci minął dzień, a już tak nie jest? Co gorsza, jeszcze niedawno lubił słuchać o twoim życiu, a teraz mówi wyłącznie o sobie? To pokazuje, że ty go już nie interesujesz, a wręcz irytują go twoje opowieści.

2. Nigdy nie mówi "kocham cię"

Wyznajesz mu uczucia, a on odpowiada wymijająco? Już nie informuje cię sam z siebie o swoich uczuciach? To oznacza, że albo nie jest ich pewien, albo po prostu już nic do ciebie nie czuje. Niezależnie od tego, która z tych opcji jest prawdziwa, to nie jest dobry znak.

3. Przestał ci imponować

Każdy facet lubi chwalić się przed swoją kobietą. W dodatku uwielbia być podziwiany, dlatego, jeżeli naprawdę mu na tobie zależy, będzie robił wszystko, żeby ci zaimponować. Jeżeli widzisz, że już nie chce tego robić, to oznacza, że przestało mu na tobie zależeć.

4. Nie ma dla ciebie czasu

W kółko wydaje ci się, że cię unika i nie ma dla ciebie czasu? Cały czas znajduje wymówki, gdy chcesz się z nim umówić na randkę lub - co gorsza - zaciągnąć go do łóżka? To wszystko znaczy, że znacznie się od ciebie oddalił, bo nie czuje już potrzeby bycia blisko.

5. Inicjatywa leży wyłącznie po twojej stronie

W prawdziwym partnerskim związku obie strony będą wykazywać inicjatywę. Jeżeli teraz tylko ty musisz dbać o wszystko i kombinować na wszystkie sposoby, np. jak spędzić razem czas, to znaczy, że on już dawno się poddał i nie zamierza walczyć o waszą relację. 

6. Nie jesteś częścią jego życia

To jest jasne - nie zabiera cię na spotkania ze swoimi przyjaciółmi, nie angażuje w ważne wydarzenia, o niczym nie informuje. Nie chce też, żebyś miała kontakt z jego rodziną. Więcej argumentów nie potrzebujesz, żeby wiedzieć, że on już cię nie chce.

7. Nie akceptuje twoich znajomych

Jeżeli zorganizujesz spotkanie ze swoimi przyjaciółmi, on może mieć z tym duży problem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że twoim bliskim na tobie zależy. Ty, zaślepiona miłością, możesz nie widzieć jego zachowania, oni natomiast spojrzą na waszą relację trzeźwym okiem, co może sprawić kłopoty.

8. Przestał o siebie dbać

Jeżeli komuś na kimś zależy, będzie się starał być dla niego jak najlepszy, w tym jak najlepiej wyglądać. Jeżeli facet przestał o siebie dbać, zapuścił się i zarost, roztył się, nie zwraca uwagi na to, że coś ci przeszkadza w jego wyglądzie - totalnie przestał liczyć się z twoim zdaniem. 

9. Nie zwierza się

To już poważny problem. Jeżeli twój mężczyzna nie chce dzielić się z tobą swoim życiem, swoimi sekretami i tym, co aktualnie przeżywa, bez wątpienia przestał ci ufać lub po prostu nie widzi wspólnej przyszłości z tobą.

10. Nie rozmawia o przyszłości

Ten punkt też jest odniesieniem do tego, że nie widzi waszej wspólnej przyszłości. Przecież to jest oczywiste. Każda zdrowo myśląca para planuje przyszłość - nie chodzi od razu o ślub czy dzieci, ale o wspólne wakacje, mieszkanie, czy chociażby obiad w przyszłym tygodniu. Jeśli on nie, może myśleć o rozstaniu.

Zobacz także: Oto 2 najczęściej podrywane znaki zodiaku. Każdy chce się z nimi umówić!

Z którym znakiem zodiaku powinieneś się związać? Sprawdź, kto jest miłością twojego życia!   

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?