Zamknij

Po czym poznać szczęśliwą parę? Naukowcy twierdzą, że po jednej rzeczy

16.05.2017 11:45

Wyniki badań wskazują, że szczęśliwą parę można poznać po tym, że.... nie pokazują swojego szczęścia w mediach społecznościowych. 

Po czym poznać szczęśliwą parę?
fot. East News

Media społecznościowe to idealna platforma do tego, by przeżywać swoje szczęście razem ze znajomymi czy przypadkowi internautami. Jeśli macie wrażenie, że życie zakochanych na Instagramie jest zbyt idealnie i irytuje was częstotliwość wrzucania wspólnych selfie - możecie dochodzić do słusznego wniosku. Pary, które chętnie chwalą się swoją miłością w mediach społecznościowych, wcale nie tworzą najbardziej udanych związków.

Portal Indy100 powołuje się na badanie opublikowane w Sage Journals, które jednoznacznie wskazuje na to, że szczęśliwe pary można poznać po tym, że nie relacjonują swojego związku na Facebooku i Instagramie. Badacze wskazują dwie główne przyczyny takiego stanu rzeczy:

1. Osoby, które nie są aktywne w mediach społecznościowych, są generalnie szczęśliwsze. Badania wskazują, że osoby, które korzystają z nich częściej, są narażone na stany depresyjne - wszystko przez negatywne skutki porównywania swojego życia z życiem innych.
2. Kiedy jesteś szczęśliwy i zadowolony ze swojego związku, bardziej skupiasz się na przeżywaniu tego w "realu", a nie dodawaniu zdjęć i zmienianiu statusów.

Według badaczy, kreowanie idealnego obrazu związku w mediach społecznościowych prowadzi do tego, że osoba zamieszczająca zdjęcia zaczyna sama wierzyć w to, że jej relacja jest perfekcyjna. Pary, które są szczęśliwe w związku, nie potrzebują w ten sposób budować poczucia pewności siebie i satysfakcji z bycia razem.

Czy to oznacza, że na naszych profilach nie powinno być żadnej wzmianki o partnerze/partnerce? Nie do końca. Inne badanie wskazuje na to, że osoby, które zmieniały sobie status związku na Facebooku i oznaczały tam drugą połówkę, były bardziej zaangażowane w relacje w "prawdziwym życiu" od tych, które tego nie robiły. Jedno selfie z chłopakiem na miesiąc też chyba nikomu krzywdy nie zrobi ;-) A jak Wy to widzicie?

 

Gigi Hadid, Zayn Malik